Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem:
ACE - nadciśnienie, miażdżyca, zawał serca
Opis
Konwertaza angiotensynowa (ACE), zwana również kinazą II, łączy dwa układy enzymatyczne zaangażowane w procesy utrzymania homeostazy w organizmie na poziomie regulacji ciśnienia krwi i utrzymania równowagi elektrolitycznej. Podwyższony poziom ACE w osoczu wpływa na przebudowę naczyń, nadciśnienie i miażdżycę. Występuje także korelacja między zwiększonym poziomem ACE a stężeniem cholesterolu i trójglicerydów we krwi powodujących miażdżycę.
Pod koniec XX w. zauważono, że poziom ACE jest dziedziczny i wykazano, że związane jest to z polimorfizmem insercyjno-delecyjnym w genie ACE (DPC1). W populacji występują trzy genotypy II, ID i DD. U osób z genotypem DD poziom konwertazy angiotensynowej jest dwa razy wyższy niż u osób o genotypie II.
Przykładowo, badania dowiodły, że u osób z polimorfizmem DD najskuteczniejszym środkiem w leczeniu nadciśnienia był losartan (inhibitor angiotensyny II, ARB-antagonist receptor blockers).
Obecnie trwają również badania poszukujące ścisłej korelacji między genotypami ID i DD a chorobami naczyniowymi, miażdżycą, zawałem mięśnia sercowego, przerostem lewej komory serca, chorobą naczyń wieńcowych udarem mózgu, tętniakiem aorty brzusznej a także nadciśnieniem tętniczym oraz cukrzycą II.
Ponadto, powiększony poziom ACE odpowiedzialny jest za lipodystrofię typu kobiecego. Cellulit występuje nawet 15 razy częściej u kobiet posiadających genotyp DD w porównaniu z osobami z genotypem II. Szacuje się również, że u osób z genotypem ID i DD, które paliły papierosy dłużej niż 10 lat, ryzyko wystąpienia umiarkowanego lub ciężkiego cellulitu rośnie do 90%. Nasilenie "pomarańczowej skórki" uzależnione jest również od wielu innych czynników takich jak: styl życia, nawyki żywieniowe, stres, zmiany hormonalne oraz zażywane leki.
Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA
Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS
Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków. Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia".
Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00. [Nie trzeba się umawiać.] Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00
Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych. Badania "CITO": do 3 dni
Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?
Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.