ApoE - choroba Alzheimera, miażdżyca

głowa-Alzheimer2-PHX10496955.jpg
  • nowość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 290,00 zł 290.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Choroba Alzheimera - genotypowanie ApoE

badania posiadają certyfikat międzynarodowej, zewnętrznej kontroli jakości  EQA INSTAND #66544 (External Quality Assessment), DAkkS (Deutsche Akkreditierungsstelle)

  Test pozwala na określenie właściwości genu ApoE odpowiedzialnej za predyspozycje genetyczne do występowania choroby Alzheimera i chorób miażdżycowych. Badanie polega na określeniu izoformy genu ApoE: E2, E3 lub E4, które warunkują stopień ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera. Obecność ApoE4 wykrywa się w ok. 25% przypadków demencji starczej. 

Choroba charakteryzuje się trudnym do zauważenia początkiem. Z kolei wiedza o posiadanych predyspozycjach może znacznie ułatwić rozpoznanie choroby we wczesnej fazie, a tym samym umożliwić właściwą opiekę nad chorym oraz odpowiednio wczesne włączenie leków opóźniających rozwój choroby, czy łagodzących zaburzenia zachowania.

Test polecany jest dla osób, w których rodzinie wystapiła demencja starcza oraz osób z utrzymującą się nadwagą i/lub podwyższonym stężeniem frakcji LDL cholesterolu i trójglicerydów w krwi oraz dla osób, które zauważyły u siebie incydenty braku koncentracji lub utraty pamięci wskazujące na pierwsze objawy Choroby Alzheimera.

UWAGA! 20% rabat na badanie izoformy ApoE dostępny jest dla najbliższych krewnych osób uczestniczących w bezpłatnych badaniach dla osób 60+ w ramach Programu Badawczego Predyspozycji Genetycznych do Choroby Alzheimera .  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt wyłącznie e-mail: biogenetik@biogenetik.pl  w celu otrzymania "kodu rabatowego" przed zamówieniem badania.

Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, ASA-PCR, sekwencjonowanie

 Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków.   Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.

W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.

 Czas realizacji badania : do 14 dni roboczych.  Badania CITO - do 5 dni r.

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl