Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem:
Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5
Opis
Predyspozycje do genetycznie uwarunkowanej choroby zakrzepowo -zatorowej:
-czynnik V Leiden/F5/1q23 [1691G>A, R506Q, rs6025]
Badania można wykonać na podstawie wymazów policzkowych (pobranych samodzielnie) i przesłać bez pośredników do laboratorium.
badania posiadają certyfikat międzynarodowej, zewnętrznej kontroli jakości EQA INSTAND #66544 (External Quality Assessment), DAkkS (Deutsche Akkreditierungsstelle)
Zmutowany ludzki gen kodujący czynnik V Leiden układu krzepnięcia, jest jedną z głównych, wrodzonych przyczyn ryzyka zmian zakrzepowo-zatorowych w organizmie. Częstość występowania w populacji w Polsce zmutowanego czynnika V Leiden oceniana jest na około 5%. Mutacja ta występuje u około 20% pacjentów z zakrzepicą żył głębokich przed 45 rokiem życia.
Szacuje się, że ryzyko pojawienia się zakrzepicy u osób posiadających tę mutację wzrasta 4-krotnie, a w połączeniu z mutacją genu protrombiny Pt (F2) 10-20-krotnie.
Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA
Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS, sekwencjonowanie
Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków. Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia".
Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00. [Nie trzeba się umawiać.] Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.
W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.
Czas realizacji badania : do 14 dni roboczych. Badania CITO - do 5 dni r.
Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?
Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.