Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 180,00 zł 180.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Predyspozycje do genetycznie uwarunkowanej choroby zakrzepowo -zatorowej:

-czynnik V Leiden/F5/1q23 [1691G>A, R506Q, rs6025]

Badania można wykonać na podstawie wymazów policzkowych (pobranych samodzielnie) i przesłać bez pośredników do laboratorium.

badania posiadają certyfikat międzynarodowej, zewnętrznej kontroli jakości  EQA INSTAND #66544 (External Quality Assessment), DAkkS (Deutsche Akkreditierungsstelle)

Zmutowany ludzki gen kodujący czynnik V Leiden układu krzepnięcia, jest jedną z głównych, wrodzonych przyczyn ryzyka zmian zakrzepowo-zatorowych w organizmie. Częstość występowania w populacji w Polsce zmutowanego czynnika V Leiden oceniana jest na około 5%. Mutacja ta występuje u około 20% pacjentów z zakrzepicą żył głębokich przed 45 rokiem życia.

Szacuje się, że ryzyko pojawienia się zakrzepicy u osób posiadających tę mutację wzrasta 4-krotnie, a w połączeniu z mutacją genu protrombiny Pt (F2) 10-20-krotnie.

 

Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS, sekwencjonowanie

 Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków.   Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.

W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.

 Czas realizacji badania : do 14 dni roboczych.  Badania CITO - do 5 dni r.

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl