Zestaw dla Kobiet do samodzielnego pobierania wymazu z szyjki macicy do zamówionego badania

Evalyn brush3.jpg
  • nowość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

EvalynBrush- Zestaw do samodzielnego pobierania wymazów z tylnej części pochwy i szyjki macicy został opracowany do badań przesiewowych w kierunku profilaktyki raka szyjki macicy. Jest prosty w użyciu, a jego skuteczność została potwierdzona wieloma opracowaniami naukowymi. Porównanie wyników badań na HPV próbek u tych samych pacjentek, pobranych samodzielnie Zestawem EvalynBrush i próbek pobranych przez lekarzy wykazało ponad 96% zbieżność. Samodzielne pobranie eliminuje dyskomfort związany z wizytą u ginekologa, brakiem czasu, stresem i wstydliwością, dlatego ponad 70% wszystkich badanych kobiet preferuje takie pobranie próbki do badań.

Zestaw EvalynBrush można u nas nabyć wyłącznie razem z konkretnym badaniem.  Laboratorium nie prowadzi sprzedaży detalicznej materiałów do pobierania, przechowywania oraz transportowania próbek.

W przypadku decyzji o zakupieniu zestawu do samodzielnego pobrania do już wcześniej zamówionego badania, prosimy zamówić zestaw EvalynBrush i w uwagach wpisać numer zamówienia badania.

Pobieranie jest całkowicie bezbolesne. Wymazówka Evalyn została dodatkowo zaopatrzona w skrzydełka ograniczające zbyt głębokie jej umieszczenie w pochwie oraz mechanizm dźwiękowych kliknięć, umożliwiający prawidłowe wprowadzenie szczoteczki i jej obrotów tuż przy szyjce macicy, sygnalizując tym samym prawidłowe pobranie próbki. Samo urządzenie jest proste w użyciu, bezpieczne i jednocześnie stanowi pojemnik transportowy pobranej próbki, przesyłanej następnie do laboratorium.

Tak pobrana próbka wykazuje trwałość przez długi czas, niezależnie od temperatury przechowywania i transportu. Wymaz tak pobrany doskonale nadaje się do badań molekularnych PCR w kierunku takich mikroorganizmów jak:  wirusy brodawczaka HPV i opryszczki HSV, bakterii Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma, Neisseria oraz grzybów i pierwotniaków.

ZOBACZ FILM (animację) JAK SAMODZIELNIE POBRAĆ WYMAZ Z SZYJKI MACICY 

(brak wyświetlenia filmu może być spowodowany blokadą wyskakujących okienek w wyszukiwarce)

W ramach badań przesiewowych na obecność HPV, za pomocą tych zestawów do samodzielnego pobierana wymazów z szyjki macicy, przebadano już wiele tysięcy kobiet w takich krajach jak: Niderlandia (Holandia), Dania i in. Ten sposób pobierania pozwolił na przebadanie wielu kobiet, które nigdy nie zdecydowałyby się na wizytę ginekologiczną tylko w tym celu. Metoda taka umożliwia również ujednolicenie procedur testów i wyeliminowanie różnic w sposobie pobierania wymazów przez wielu różnych lekarzy. Wymazówki EvalynBrush są odpowiednie dla kobiet we wszystkich grupach wiekowych i to bez różnicy, czy stosowały wcześniej tampony, czy nie.

ZESTAW ZAWIERA WSZYSTKIE ELEMENTY ORAZ INSTRUKCJĘ W JĘZYKU POLSKIM

Producentem zestawu jest niderlandzka firma ROVERS Medical Devices, a produkt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia wymagane prawem UE. STRONA PRODUCENTA

Zestaw EvalynBrush można u nas nabyć wyłącznie razem z konkretnym badaniem.  Laboratorium nie prowadzi sprzedaży detalicznej materiałów do pobierania, przechowywania oraz transportowania próbek.

 linki do publikacji naukowych (więcej na stronie producenta):

 

INSTRUKCJA POBIERANIA PRÓBEK Zestawem Evalyn®Brush do samodzielnego pobierania .

Wymaz z tylnej części pochwy zakończonej szyjką macicy prosimy pobrać zgodnie z załączoną instrukcją producenta. Link do filmu (animacji) o sposobie pobierania znajduje się powyżej . UWAGA! Opakowanie zestawu jest również jego pojemnikiem transportowym.

 Kiedy pobrać próbkę?  W którym dniu cyklu?

24 godziny przed pobraniem wymazu z szyjki macicy nie używaj żadnych leków dopochwowych, nie wykonuj irygacji oraz zrezygnuj ze współżycia.Wykrywanie wirusów (HPV, HSV) i/lub bakterii wewnątrzkomórkowych (Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma)  metodą PCR wymaga prawidłowego pobrania wymazu z szyjki macicy. Analogicznie do badań cytologicznych, zaleca się, aby wymaz pobierany był nie wcześniej niż 4 dnia po ustaniu i nie później niż 4 dnia przed krwawieniem menstruacyjnym, czyli między 10. a 24 dniem (28-dniowego) cyklu. W połowie, w 14-tym dniu cyklu (±2 dni) występuje owulacja (jajeczkowanie), w czasie której wytwarzane są duże ilości śluzu szyjkowego. Śluz ten może przeszkadzać w prawidłowym pobraniu wystarczającej ilości komórek nabłonka z szyjki macicy do badania cytologicznego. Badania PCR próbek pobranych szczoteczkami Evalyn®, w różnych dniach cyklu, nie wykazują znaczących różnic.  Podsumowując, samodzielnego pobrania próbek nie wykonuje się w czasie miesiączki z uwzględnieniem kilku dni przed i po krwawieniu. Ponadto jeżeli w czasie owulacji, w środku cyklu zauważa się obfite wydzielanie śluzu szyjkowego, można odczekać parę dni przed pobraniem. 

POSTĘPOWANIE Z MATERIAŁEM

Po pobraniu, całe urządzenie powinno być od razu przeniesione do załączonego woreczka foliowego wraz z osuszaczem. Etykietę na folii opisuje się imieniem i nazwiskiem badanej osoby oraz załącza Formularz Zlecenia wypełniony w zaznaczonych miejscach. Prosimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby wykonać badania molekularne wymagana jest pisemna zgoda badanej osoby lub jej opiekuna prawnego. Badania naukowe wykazały, że przechowywanie i transport próbki nie wymaga warunków chłodniczych. Sugerujemy jednak, aby próbka do laboratorium przesyłana była w temperaturze otoczenia pocztą kurierską lub priorytetową do 5 dni, a najlepiej paczkomatem.

Kuriera mogą Państwo zamówić (również do domu) np. na stronie www.furgonetka.pl, apaczka.pl, kurjerzy.pl itp. nadać paczkę kurierską w dowolnym paczkomacie lub w „Żabce” itp.              NASZ PACZKOMAT: WRO67M (Ciepła22)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl