Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem:
PAI-1- zakrzepica,poronienia samoistne
Opis
Predyspozycje do genetycznie uwarunkowanej choroby zakrzepowo -zatorowej oraz poronień samoistnych.
Badania można wykonać bez pośredników, przesyłając do laboratorium, pobrane samodzielnie w domu. wymazy policzkowe
Inhibitor aktywatora plazminogenu należy do rodziny proteaz serynowych i czynnie uczestniczy w procesie fibrynolizy. W obrębie genu PAI1 wystepują mutacje wpływające na funkcjonowanie tego białka. U nosicieli genotypu heterozygotycznego (-675 4G/5G) obserwuje się bezpośredni wpływ tego polimorfizmu na kontrolę ekspresji genu PAI-1.
Obecność wariantu genetycznego -675 4G/5G genu PAI1 zwiększa ryzyko występowania chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak zawał serca czy żylna choroba zakrzepowo-zatorowa. Ponadto bierze udział w etiologii powikłań położniczych, w tym ciężkiego stanu przedrzucawkowego, nadciśnienia ciążowego, wewnątrzmacicznego ograniczenia wzrastania płodu, obumarcia wewnątrzmacicznego czy poronień nawracających.
Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA
Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS, sekwencjonowanie
Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków. Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia".
Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00. [Nie trzeba się umawiać.] Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.
W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.
Czas realizacji badania : do 14 dni roboczych. Badania CITO - do 5 dni r.
Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?
Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.