Mycoplasma fermentans test PCR (zapalenie stawów, Zespół Chronicznego Zmęczenia)

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 210,00 zł 210.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

Mycoplasma fermentans oraz Mycoplasma penetrans są bakteriami powodującymi szereg różnych dolegliwości. Głównie kolonizuje układ odechowy lub moczowo-płciowy powodując różne objawy, często o nietypowym przebiegu oraz falowym nasileniu. Przyczynia się do powstawania stanów zapalnych w obrębie narządów płciowych sprzyjających powstawaniu innych infekcji bakteryjnych lub grzybiczych (np. bacterial vaginosis).

Bakterie te wykrywane są w płynie stawowym osób chorych na zapalenie stawów. Powodują obrzęk, ból oraz niedowład stawu kolanowego, łokciowego, biodrowego i barkowego oraz stawów palców rąk i nóg. 

Mycoplasma fermentans uważana jest za czynnik powodujący Zespół Chronicznego Zmęczenia (Chronic Fatique Syndrome - CFS). Ta jednostka chorobowa charakteryzuje się długotrwałym i wyniszczającym zmęczeniem z wieloma niespecyficznymi objawami, takimi jak ból głowy, nawracający ból gardła, bóle mięśni i stawów oraz zaburzenia poznawcze. Głębokie zmęczenie może pojawić się nagle lub stopniowo i utrzymywać się przez cały okres choroby. W przeciwieństwie do krótkotrwałej np. ostrej infekcji wirusowej,  objawy Zespołu Chronicznego Zmęczenia  utrzymują się przez co najmniej sześć miesięcy i mogą trwać latami. Materiałem, w którym wykrywa się Mycoplasma fermentans jest  krew, ślina lub płyny ustrojowe.

 

Materiał do badań: płyn stawowy, krew, mocz, wymazy z cewki, pochwy i in.

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania oraz probówko-strzykawkę na krew.  Jeżeli  materiał biologiczny do badań ma być inny, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR

Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl