Mycoplasma Multiplex PCR2: Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma spp.

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 210,00 zł 210.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Test PCR wykrywający w badanym materiale obecność bakterii:

  • Mycoplasma genitalium
  • Mycoplasma hominis
  • Ureaplasma spp.

 Materiał do badań: wymaz z szyjki macicy, cewki moczowej, pochwy, prącia, nasienie, mocz i inne.

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i wymazówkę do szyjki macicy i cewki moczowej (dla kobiet) lub cewki moczowej (dla mężczyzn). Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny, prosimy o te informacje w "Dodatkowych informacjach" przy składaniu zamówienia.

Jeśli potrzebny jest EvalynBrushZestaw dla kobiet do samodzielnego pobrania wymazu z szyki macicy należy go dodatkowo (20zł) zamówić do wybranego badania na naszej stronie

Opis badania:

Bakterie Mycoplasma genitalium i Mycoplasma hominis charakteryzują się brakiem ściany komórkowej, co warunkuje ich naturalną oporność na najczęściej stosowane antybiotyki beta-laktamowe. Ponadto Mycoplasma hominis wchodzi w skład naturalnej flory układu moczowo-płciowego. Ureaplasma spp. odpowiada za około 20% nieswoistych przypadków zapalenia układu moczowo-płciowego.

W jaki sposób mogę się zarazić tymi patogenami?

Do zakażeń mykoplazmami (Mycoplasma genitalium i Mycoplasma hominis) oraz Ureaplasma spp. dochodzi głównie na drodze kontaktów płciowych.

Jakie są objawy zakażenia?

Zakażenie mykoplazmami objawia się rozwojem nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej, zapalenia szyjki macicy oraz narządów miednicy mniejszej. Nieleczone zakażenie Mycoplasma genitalium oraz Mycoplasma hominis może prowadzić do niepłodności u kobiet oraz mężczyzn. Infekcje te są bardzo różnorodne dlatego rozpoznanie jest czasem dosyć trudne. Z kolei Ureaplasma spp. powoduje zapalenie jajników, szyjki macicy, trzonu macicy oraz zakażenie gruczołu krokowego u mężczyzn.

Jakie są powikłania infekcji Mycoplasma genitalium, Mycoplasma hominis oraz Ureaplasma spp.?

Infekcje mykoplazmatyczne u osób z niedoborem przeciwciał mogą prowadzić do zapalenia stawów, bakteriemi oraz infekcji układu oddechowego. Przewlekłe zakażenia Mycoplasma genitalium i Mycoplasma hominis może doprowadzić do niepłodności u kobiet i mężczyzn oraz zapalenia najądrzy u mężczyzn. Z kolei u kobiet w ciąży powikłaniem może być zapalenie łożyska i błon płodowych. W wyniku infekcji u noworodków może się rozwinąć zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz bakteriemia. Powikłaniem infekcji Ureaplasma spp. są zakażenia okołoporodowe u noworodków oraz sepsa popołogowa.

 

Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR

Czas wykonywania badania: do 10 dni rob., badania CITO do 3 dni

 

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Panowie wymaz z cewki i rowka zażołędnego wykonują samodzielnie zgodnie z instrukcją. Można również udać się do lekarza dermatologa lub urologa. Próbki można pobrać zgodnie z instrukcja również na miejscu. Panów zapraszamy do Laboratorium codziennie (pn.-pt.) w godz: 10:00 - 16:00

Panie powinny udać się do swojego ginekologa lub położnej w celu pobrania wymazu z szyjki macicy (tak jak do cytologii) i ewentualnie z cewki moczowej. Pobranie jest bezbolesne, ponieważ szyjka macicy od strony pochwowej nie jest unerwiona.   

ZESTAW DLA KOBIET DO SAMODZIELNEGO POBRANIA WYMAZU Z SZYJKI MACICY umożliwia prosty, wygodny i skuteczny sposób pobierania próbek do testów PCR w kierunku: HPV, HSV, Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma, Neisseria i in. Aby otrzymać ten zestaw, należy go dodatkowo zamówić do badania na naszej stronie.

 UWAGA-materiał pobrany po kolposkopii może nie nadawać się do badań z powodu degradacyjnego dla DNA, działania kwasu octowego lub kwasu mlekowego oraz jodu.

 Przechowywanie i transport materiału:

Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej próbki przesyłane są paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl