Borrelia burgdorferi test PCR (Borelioza)

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 190,00 zł 190.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Opis badania: Borelioza (krętkowica kleszczowa) jest przewlekłą chorobą wywołaną przez bakterie Borrelia burgdorferi, przenoszoną przez kleszcze (Ixodes ricinus). Do zarażenia dochodzi po ukąszeniu przez zakażonego kleszcza. Największą aktywność kleszcze wykazują sezonowo: wczesną wiosną (kwiecień-maj) i jesienią (wrzesień-październik). W przebiegu choroby występują zmiany wielonarządowe: rumienie skórne, uszkodzenia układu nerwowego, narządu ruchu i serca. 

Materiał do badań: krew (EDTA), płyn mózgowo-rdzeniowy, biopsje zmian skórnych, płyn stawowy i in.

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i probówko-strzykawkę na krew. Jeżeli do badań pobrany ma być inny materiał, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia"

Przechowywanie i transport materiału: po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z powietrza. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 3 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C), za wyjątkiem krwi. Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 2 dni. Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową, nie należy nadawać przesyłki przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy.

Metodyka badań: qualitative nested PCR

Czas wykonywania badania: do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl