Ureaplasma urealyticum test PCR

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 190,00 zł 190.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 Test PCR wykrywający bakterie Ureaplasma urealyticum powodujące zakażenia układu moczowo-płciowego.

 Materiał do badań: wymaz z szyjki macicy, cewki moczowej, pochwy, prącia, nasienie, mocz i inne.

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i wymazówkę do szyjki macicy i cewki moczowej (dla kobiet) lub cewki moczowej (dla mężczyzn). Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

Jeśli potrzebny jest EvalynBrushZestaw dla kobiet do samodzielnego pobrania wymazu z szyki macicy należy go dodatkowo (20zł) zamówić do wybranego badania na naszej stronie

 Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR

 Czas wykonywania badania: do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum są to bakterie Gram-ujemne, powodujące nietypowe i często trudne do wyleczenia zakażenia układu moczowo-płciowego, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

W jaki sposób mogę się zarazić tymi patogenami?   Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urelyticum przenoszone są głównie drogą kontaktów seksualnych oraz poprzez stosowanie tych samych przedmiotów higieny osobistej (ręcznik, gąbka itp.). Zakażenie tymi bakteriami może być również przeniesione z matki na dziecko w trakcie porodu.

Jakie są objawy zakażenia?   Infekcja Chlamydia trachomatis bardzo często przebiega bezobjawowo. U kobiet ok. 7-14 dni po zakażeniu mogą wystąpić nasilone upławy. Zdarza się również krwawienie z pochwy oraz krwawienie po stosunku. W sytuacji gdy zakażenie przeniesie się na przydatki może występować krwawienie miedzy miesiączkami, ból w podbrzuszu (również podczas współżycia). Częstym objawem zakażenia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, jest pieczenie w trakcie oddawania moczu.

Zakażenie rzeżączką - Neisseria gonorrhoeae u kobiet często objawia się ropną wydzieloną z cewki moczowej lub szyjki macicy, a także bólem podczas stosunku płciowego. Z kolei u mężczyzn najczęstszym objawami zakażenia jest bolesność w trakcie oddawania moczu oraz występowanie ropnej wydzieliny z cewki moczowej. Bakteria ta atakuje błonę śluzową szyjki macicy, cewki moczowej, odbytnicy, gardła oraz spojówek. Zapalenie spojówek u noworodków jest częstym objawem zakażenia Neisseria gonorrhoeae podczas porodu.

Objawami zakażenia Ureaplasma urealyticum jest ból w trakcie oddawania moczu, pieczenie w cewce moczowej. Bakteria ta powoduje również zapalenie gruczołu krokowego, jąder, najądrzy, szyjki macicy, jajników oraz jajowodów.

Oprócz objawowych infekcji bakteriami Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum, bardzo częste są bezobjawowe infekcje oraz nosicielstwo co sprzyja łatwiejszemu rozprzestrzenianiu się patogenu w społeczeństwie.

Jakie są powikłania infekcji Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum?   Nieleczone zakażenie Chlamydia trachomatis u kobiet może prowadzić do niepłodności, poronień, rozwoju ciąży pozamacicznej oraz zapalenia narządów miednicy mniejszej.

Z kolei nieleczone zakażenie Neisseria gonorrhoeae może być przyczyną zapalenia jajników oraz jajowodów. U mężczyzn jednym z poważniejszych powikłań jest zapalenie najądrzy i prostaty. Przedostanie się bakterii do krwioobegu może spowodować zapalenie stawów, wsierdzia oraz opon mózgowych.

Poważnym powikłaniem nieleczonego zakażenia Ureaplasma urealyticum u kobiet ciężarnych jest zapalenie błon płodowych, łożyska, co z kolei może prowadzić do przedwczesnego porodu. Zakażone kobiety mogą cierpieć na zapalenie jajników, jajowodów lub szyjki macicy. U mężczyzn nieleczone zakażenie może wiązać się z pojawieniem się problemów z płodnością, zapaleniem prostaty lub nerek jak również z zapaleniem najądrzy.

 

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

 Panie powinny udać się do swojego ginekologa lub położnej w celu pobrania wymazu z szyjki macicy i cewki moczowej.

 Panowie wymaz z cewki i rowka zażołędnego wykonują samodzielnie zgodnie z instrukcją. Można również udać się do lekarza dermatologa lub urologa.

 Wymaz z szyjki macicy można pobrać na miejscu w Laboratorium we Wrocławiu. Termin pobrania przez ginekologa można uzgodnić telefonicznie 512 86 33 22 (w godz: 10.00-16.00) lub e-mail (24h).   Panów zapraszamy do Laboratorium codziennie (pn.-pt.) w godz: 10:00 - 16:00  [Badanie można opłacić gotówką lub kartą, nie trzeba robić wcześniej internetowego zamówienia.]

 Sposób pobierania wymazów.

 WYMAZ Z CEWKI MOCZOWEJ (u mężczyzn) - cienka wymazówka powinna być wprowadzona ok.0,5 cm w głąb cewki moczowej, następnie należy obrócić ją kilkakrotnie. Zaleca się, aby tą samą wymazówką przetrzeć naokoło rowek zażołędny. W przypadku wystąpienia zmian (krost, „kropek”)  należy przetrzeć również te miejsca. Chodzi o zebranie komórek nabłonka, w których identyfikowane będzie DNA bakterii.

  WYMAZY Z SZYJKI MACICY - do pobierania wymazów z szyjki macicy używa się specjalnych jałowych wymazówek zakończonych bawełnianym wacikiem, bądź też różnego rodzaju szczoteczek. Najwięcej komórek nabłonka pobierane jest przy użyciu szczoteczek typu CytoBrush. Analogicznie, jak w badaniach cytologicznych, po założeniu wziernika, szczoteczkę wprowadza się do zewnętrznego ujścia szyjki macicy na głębokość 1-2 cm i naciskając na błonę śluzową wykonuje się kilkakrotne ruchy obrotowe w celu uzyskania większej liczby komórek nabłonka. Pobieranie jest całkowicie bezbolesne, gdyż szyjka macicy nie jest unerwiona.  U kobiet stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych oraz okres owulacji utrudniają pobieranie materiału z kanału szyjki macicy ze względu na nadmierną ilość śluzu szyjkowego. Dlatego, przed właściwym pobraniem wymazu, czop śluzowy z zewnętrznego ujścia szyjki macicy powinien być usunięty sterylnym wacikiem. Jeżeli, oprócz badań w kierunku HPV i/lub HSV, wykonywane będą badania w kierunku np. Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma itp. zaleca się aby dodatkowo pobrać wymaz z cewki moczowej.  UWAGA-materiał pobrany po kolposkopii może nie nadawać się do badań z powodu degradacyjnego dla DNA, działania kwasu octowego lub kwasu mlekowego oraz jodu.

  Przechowywanie i transport materiału:

 Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej próbki przesyłane są paczkomatem.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl