HPV test PCR (wirus brodawczaka ludzkiego)

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 190,00 zł 190.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

TEST NA HPV - OPIS BADANIA WYKRYWAJĄCEGO WIRUS HPV

Oferujemy Państwu test HPV na obecność 38 typów wirusów brodawczaka (wirus HPV), bez pośredników, w przystępnej cenie. 

Test na HPV opracowany został wraz lekarzami i pracownikami naukowymi Uniwersytetu Medycznego. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie i wykonaliśmy już kilkanaście tysięcy badań. Test został zoptymalizowany w celu zachowania maksymalnej czułości i specyficzności. Próbki do badania na test HPV można pobrać samodzielnie (również kobiety) lub u swojego lekarza i przesłać bezpośrednio do Laboratorium.

 

Czas oczekiwania na wynik badania:

Wynik badania dostępny będzie do 10 dni roboczych, a w przypadku badania CITO czas oczekiwania skraca się do 3 dni roboczych.

 

Test HPV wykrywa 38 genitalnych typów wirusa: 

6, 11, 16*, 18*, 30, 31*, 33*, 34, 35*, 39*, 42, 43, 45*, 51*, 52*, 53*, 54, 56*, 58*, 59*, 61, 62, 66*, 67, 68*, 70, 72, 73*, 74, 82*, 83, 84, 90, 91, CP8304, JC9710, IA09, mM7. 

Przy wyniku dodatnim wykonywany jest dodatkowo Multiplex test HPV, polegającym na genotypowaniu -  dokładnym oznaczaniu najczęściej występujących typów wirusa HPV: HPV6, HPV11, HPV16, HPV18, HPV31, HPV33.

  

Test na HPV można wykonać z takich materiałów jak:

wymaz z szyjki macicy, cewki moczowej, penisa, rowka zażołędnego, pochwy, warg sromowych, gardła, okolic odbytu, kłykciny, języka, policzków, tchawicy.

 

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera:

  • formularz zlecenia, 
  • instrukcję pobierania
  • wymazówkę do szyjki macicy (dla kobiet) lub cewki moczowej (dla mężczyzn). 

Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny, prosimy o te informacje w "Dodatkowych informacjach" przy składaniu zamówienia

 

Domyślnie, jeśli Test HPV zamawia:

  • mężczyzna - wysyłamy zestaw do wymazu z cewki i prącia,
  • kobieta - wymazówkę do wymazu z szyjki macicy podczas wizyty u ginekologa.

Uwaga: Zestaw dla kobiet do samodzielnego pobrania wymazu z szyki macicy (EvalynBrush) należy dodatkowo zamówić do wybranego badania na naszej stronie.

 

Czym jest wirus HPV?

Wirus brodawczaka ludzkiego ( wirus HPV - Human Papilloma Virus) jest szeroko rozpowszechniony w społeczeństwie. Badania wykazały, że istnieje ścisły związek pomiędzy powstawaniem raka szyjki macicy, sromu, prącia, odbytu a infekcją wirusem HPV. Za to odkrycie w 2008r. prof. Harald zur Hausen został uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii.

Dowiedz się więcej czym jest wirus HPV i kiedy wykonać test HPV?

 

Test na HPV - Nasze doświadczenie w wykrywaniu brodawczaka ludzkiego:

W Laboratorium Bio-Genetik wykonano do tej pory ponad 10 tys. badań w kierunku wirusa HPV.

Z badań statystycznych wynika, że co trzecia próbka wykazywała wynik dodatani, czyli potwierdzono obecność DNA wirusa HPV w badanych materiałach biologicznych (głównie w wymazach z szyjki macicy). 

Około 40% wszystkich wyników dodatnich dotyczyła wirusów HR (High Risk) wysokoonkogennych HPV16 i HPV18, 15% - średniego ryzyka HPV31 i HPV33, a 10% - niskoonkogennych HPV6 i HPV11.

 

Test HPV - Na czym polega test metodą PCR?

Test HPV - wirus brodawczaka ludzkiego - na czym polega test PCR?

Pierwszy etap badania określa, czy mieliśmy kontakt z wirusem HPV, bez określania, którego typu. Nasz test PCR wykrywa sekwencje DNA wirusa (nawet znajdującego się w uśpieniu) dla 38 genitalnych typów HPV, takich jak: 6, 11, 16, 18, 30, 31, 33, 34, 35, 39, 42, 43, 45, 51, 52, 53, 54, 56, 58, 59, 61, 62, 66, 67, 68, 70, 72, 73, 74, 82, 83, 84, 90, 91, CP8304, JC9710, IA09, mM7

Przy wyniku dodatnim, wykonywany jest Test HPV - Multiplex PCR umożliwiający genotypowanie i dokładne określenie, najczęściej występujących w naszej populacji, typów brodawczaka (ponad 90% wszystkich infekcji): HPV6, HPV11, HPV16, HPV18, HPV31 i HPV33.

Drugi etap ma na celu określenie, czy mamy do czynienia z aktywną infekcją najbardziej onkogennych wirusów HPV16 i HPV18, czy niskiego ryzyka: HPV6 lub HPV11 powodujących np. kłykciny lub wirusami tzw. średniego ryzyka HPV31 lub HPV33. Na te właśnie typy wirusa HPV dostępne są szczepionki. 

Najważniejsza w badaniu HPV jest wiedza, czy mieliśmy kontakt z wirusem HPV, a jeśli tak, to czy są to typy wysokoonkogenne. Wielu badaczy sugeruje nawet, żeby wszystkie badania w kierunku HPV ograniczyć jedynie do dwóch typów: HPV16 i HPV18, czyli największego ryzyka powstania nowotworów w tym m.in. raka szyjki macicy. Pozostałe typy są rzadko występujące lub mogą powodować jedynie niegroźne zmiany chorobowe. 

Dzięki badaniom w kierunku HPV, w niektórych krajach skandynawskich, udało się wyeliminować prawie całkowicie przypadki raka szyjki macicy. Pozytywny test na HPV umożliwia profilaktykę i zmniejszenie prawie do zera ryzyka powstania nowotworu. Pacjentki częściej robią cytologię i kolposkospię, co umożliwia usuwanie wszelkich zmian we wczesnej fazie. Ponadto masowe szczepienia nastolatek przeciwko HPV (w niektórych krajach również chłopców), skutecznie zminimalizowały koszty związane z leczeniem raka szyjki macicy, prącia, odbytu i sromu oraz niektórych nowotworów głowy i szyi.

Wirus HPV przenosi się przez bezpośredni kontakt zakażonej tkanki ze zdrowymi komórkami nabłonka. 

Zamawiając nasz Test na HPV otrzymują Państwo zestaw pobraniowy zawierający:

  • zlecenie,
  • instrukcję pobierania i przesyłania próbek oraz
  • wymazówkę do szyjki macicy (dla kobiet) lub cewki moczowej (dla mężczyzn).  

Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny niż wymaz z szyjki macicy (dla pań) lub wymaz z cewki (dla panów), prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia". Domyślnie, jeśli Test HPV zamawia mężczyzna - wysyłamy zestaw do wymazu z cewki i prącia, jeśli kobieta - wymazówkę do wymazu z szyjki macicy podczas wizyty u ginekologa. Zestaw EvalynBrush do samodzielnego pobierania przez kobiety należy zamówić dodatkowo.

Przesyłane wymazówki są uniwersalne i mogą służyć do pobrania różnych wymazów.

Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR

Wyniki badań przesyłamy e-mail (zakodowany plik PDF) lub pocztą (na żądanie) albo można odebrać osobiście.

 

Jak wykonać pobranie po zamówieniu naszego testu na HPV?

Jak wykonać test na brodawczaka ludzkiego HPV.

Mężczyźni:

Wymaz z cewki i rowka zażołędnego wykonują samodzielnie zgodnie z instrukcją. Można również udać się do lekarza dermatologa lub urologa.

Kobiety:

Panie powinny udać się do swojego ginekologa lub położnej w celu pobrania wymazu z szyjki macicy (tak jak do cytologii) i/lub miejsc zmienionych (np. ścian pochwy, warg sromowych, okolic odbytu itp.). Pobranie jest bezbolesne, ponieważ szyjka macicy od strony pochwowej nie jest unerwiona.   Skuteczne, samodzielne pobranie wymazu z szyjki macicy ułatwia zakup zestawu Evalyn Brush

 

ZESTAW DLA KOBIET DO SAMODZIELNEGO POBRANIA WYMAZU Z SZYJKI MACICY daje możliwość w prosty, wygodny i skuteczny sposób pobierania próbek do testów PCR w kierunku: HPV, HSV, Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma, Neisseria i in. Aby otrzymać ten zestaw, należy go dodatkowo zamówić do badania na naszej stronie

Samodzielnie można również pobrać wymazy z miejsc zmienionych takich jak: gardło, policzki, język, okolice odbytu, warg sromowych, penisa itp. Podstawową zasadą jest pobranie komórek nabłonka z tych miejsc, w których spodziewamy się obecności DNA wirusa.

UWAGA-materiał pobrany po kolposkopii może nie nadawać się do badań z powodu degradacyjnego dla DNA, działania kwasu octowego lub kwasu mlekowego oraz jodu.

 

Przechowywanie i transport materiału:

Przechowywanie i transport materiału genetycznego pobranego dla potrzeb testu wykrywającego zakażenie wirusem hpv

Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej próbki przesyłane są paczkomatem.

NOWOŚĆ!   W Laboratorium Bio-Genetik dostępny jest wygodny i skuteczny Zestaw do samodzielnego pobrania wymazu z szyjki macicy

 Zestaw do samodzielnego pobrania wymazu z szyjki macicy

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl