Trichomonas vaginalis test PCR - rzęsistek pochwowy

Trichomonas-1.jpg
  • nowość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 190,00 zł 190.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Test PCR na obecność DNA Trichomonas vaginalis

Rzęsistek pochwowy (łac. Trichomonas vaginalis) - to jednokomórkowy pierwotniak z grupy wiciowców, który jest pasożytem bytującym w dolnych drogach moczowo-płciowych człowieka. Jest czynnikiem etiologicznym rzęsistkowicy.

Przeniesienie z człowieka na człowieka następuje najczęściej podczas kontaktów seksualnych. Do zarażenia może dojść również przez zanieczyszczone urządzenia sanitarne, przybory toaletowe, ręczniki czy zanieczyszczone narzędzia ginekologiczne. Miejscem bytowania u kobiet jest pochwa, zaś u mężczyzn cewka moczowa.

Najczęściej zakażeniu towarzyszy ostry stan zapalny dróg moczowo-płciowych, obfite upławy z dróg rodnych, a także ból, pieczenie, świąd, częstomocz, bolesne mikcje oraz ból w podbrzuszu.

Prawie połowa zakażeń przebiega bezobjawowo lub wykazuje nikłe, niezauważalne objawy. Przewlekła bezobjawowa rzęsistkowica jest przyczyną nieświadomego rozpowszechniania oraz prowadzi do zmian nabłonka dróg moczowo-płciowych, od stanów zapalnych do zmian metaplastycznych.

Materiał do badań: wymaz z  pochwy, z rowka zażołędnego, cewki moczowej 

Zestaw pobraniowy zawiera zlecenie, instrukcję pobrania oraz wymazówkę do pobrana wymazu z pochwy lub rowka zażołędnego i cewki moczowej. Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

Przechowywanie i transport materiału: Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika nie zawierającego podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z powietrza. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 3 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 1-2 dni. Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy.

Metodyka badań: qualitative PCR

Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl