HSV1, HSV2, CMV, EBV -PAKIET#10-herpeswirusy HHV

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 380,00 zł 380.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

PAKIET#10: HSV1/2+CMV+EBV (wirusy opryszczki HHV-1 i HHV-2, cytomegalowirus HHV-5 i wirus Epstein-Barra HHV-4)

 Test molekularny w kierunku ludzkich herpeswirusów: wirusa Epstein-Barra, wirusa cytomegalii oraz wirusów opryszczki typ 1. i typ 2.  Badanie szczególnie przydatne przy wkalifikacjach do przeszczepu szpiku kostnego.

Ludzki herpeswirus-1 (HHV-1) i ludzki herpeswirus-2 (HHV-2) - wirusy opryszczki HSV-1 i HSV-2

HSV  to wirus opryszczki pospolitej. Istnieją dwa typy wirusa opryszczki: HSV-1 - wywołujący opryszczkę wargową i HSV-2 - odpowiedzialny za opryszczkę płciową. Badania wykazują, że nawet co piąta dorosła osoba może być zarażona wirusem HSV. W większości przypadków choroba przebiega bezobjawowo, co sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa w społeczeństwie.
HSV-1 oprócz okolic ust bardzo często występuje również na genitaliach.
Wirus jest również przyczyną  zapalenia skóry, spojówek oraz ciężkiego opryszczkowego zapalenia mózgu.  Infekcja wirusem HSV-1 stanowi silny czynnik ryzyka w rozwoju choroby Alzheimera oraz innych chorób układu nerwowego.

Ludzki herpeswirus 5 (HHV-5) – cytomegalowirus CMV

 Wirus cytomegalii u zakażonej osoby przenika do śliny, krwi, moczu, łez, nasienia i mleka. Atakuje zwłaszcza ślinianki i nabłonek gardła. Najbardziej niebezpieczny jest dla płodu i osób z obniżoną odpornością (z AIDS lub po przeszczepach). U noworodków może powodować zakażenie ogólne (nawet śmiertelne), zapalenie wątroby i śledziony, żółtaczkę, utratę słuchu, wady wzroku, zapalenie płuc, mikrocefalię, zaburzenia równowagi lub opóźnienie umysłowe.

 

 Ludzki herpeswirus 4 (HHV-4)- wirus Epstein-Barra EBV

 

Wirus atakuje przede wszystkim limfocyty B, w których w uśpieniu przebywa do końca życia. Czasami aktywność tego wirusa jest onkogenna i wywołuje różną postać chłoniaka oraz raka w obrąbie jamy nosowo-gardłowej. Wirus EBV odpowiedzialny jest za mononukleazę zakaźną o różnym nasileniu. Ryzyko chłoniaka oraz limfoproliferacji znacznie rośnie u chorych z AIDS oraz osób po przeszczepach zażywających leki immunosupresyjne.

 

Materiał do badań: wymaz z gardła, krew EDTA, surowica, biopsje, tkanki i inne

Zestaw pobraniowy (domysnie wymaz z gardła) zawiera: zlecenie, instrukcję pobierania i przesyłania oraz wymazówkę z flokawanego nylonu. Jeżeli przesłany będzie inny materiał do badań, prosimy o informacje w "Uwagach do zamówienia".

Metodyka badań: jakościowo nested multiplex PCR

Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl