Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem:
HSV1, HSV2, CMV, EBV -PAKIET#10-herpeswirusy HHV
Opis
PAKIET#10: HSV1/2+CMV+EBV (wirusy opryszczki HHV-1 i HHV-2, cytomegalowirus HHV-5 i wirus Epstein-Barra HHV-4)
Test molekularny w kierunku ludzkich herpeswirusów: wirusa Epstein-Barra, wirusa cytomegalii oraz wirusów opryszczki typ 1. i typ 2. Badanie szczególnie przydatne przy wkalifikacjach do przeszczepu szpiku kostnego.
Ludzki herpeswirus-1 (HHV-1) i ludzki herpeswirus-2 (HHV-2) - wirusy opryszczki HSV-1 i HSV-2
HSV to wirus opryszczki pospolitej. Istnieją dwa typy wirusa opryszczki: HSV-1 - wywołujący opryszczkę wargową i HSV-2 - odpowiedzialny za opryszczkę płciową. Badania wykazują, że nawet co piąta dorosła osoba może być zarażona wirusem HSV. W większości przypadków choroba przebiega bezobjawowo, co sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa w społeczeństwie.
HSV-1 oprócz okolic ust bardzo często występuje również na genitaliach.Wirus jest również przyczyną zapalenia skóry, spojówek oraz ciężkiego opryszczkowego zapalenia mózgu. Infekcja wirusem HSV-1 stanowi silny czynnik ryzyka w rozwoju choroby Alzheimera oraz innych chorób układu nerwowego.
Ludzki herpeswirus 5 (HHV-5) – cytomegalowirus CMV
Wirus cytomegalii u zakażonej osoby przenika do śliny, krwi, moczu, łez, nasienia i mleka. Atakuje zwłaszcza ślinianki i nabłonek gardła. Najbardziej niebezpieczny jest dla płodu i osób z obniżoną odpornością (z AIDS lub po przeszczepach). U noworodków może powodować zakażenie ogólne (nawet śmiertelne), zapalenie wątroby i śledziony, żółtaczkę, utratę słuchu, wady wzroku, zapalenie płuc, mikrocefalię, zaburzenia równowagi lub opóźnienie umysłowe.
Ludzki herpeswirus 4 (HHV-4)- wirus Epstein-Barra EBV
Wirus atakuje przede wszystkim limfocyty B, w których w uśpieniu przebywa do końca życia. Czasami aktywność tego wirusa jest onkogenna i wywołuje różną postać chłoniaka oraz raka w obrąbie jamy nosowo-gardłowej. Wirus EBV odpowiedzialny jest za mononukleazę zakaźną o różnym nasileniu. Ryzyko chłoniaka oraz limfoproliferacji znacznie rośnie u chorych z AIDS oraz osób po przeszczepach zażywających leki immunosupresyjne.
Materiał do badań: wymaz z gardła, surowica, płyn mózgowo-rdzeniowy, biopsje, tkanki i inne
Zestaw pobraniowy (domysnie wymaz z gardła) zawiera: zlecenie, instrukcję pobierania i przesyłania oraz wymazówkę z flokawanego nylonu. Jeżeli przesłany będzie inny materiał do badań, prosimy o informacje w "Uwagach do zamówienia".
Metodyka badań: jakościowo nested multiplex PCR
Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni