Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem:
Chlamydia pneumoniae test PCR
Opis
Opis badania:
Chlamydia pneumoniae to bakterie wewnątrzkomórkowe, przenoszone drogą kropelkową. Są czynnikiem etiologicznym zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych. Ponadto mogą rozprzestrzenić się do innych części ciała, w tym zainfekować tkankę nerwową, mózg, mięśnie, nerki, drogi moczowo-płciowe, wątrobę, stawy, nabłonek naczyń krwionośnych, jak i system immunologiczny.
Bakterie te wywołują między innymi zapalenie płuc (20% wszystkich przypadków), oskrzeli, zatok, ucha, krtani i gardła. Są szczególnie groźne dla osób z obniżoną odpornością. Podejrzewane są także o udział w patogenezie choroby wieńcowej, astmy, choroby Alzheimera, a nawet miażdżycy. Z obserwacji wynika, że osoby zainfekowane bakteriami z rodzaju Chlamydia, częściej niż inne, przechodzą zawał serca, udar mózgu, cierpią na nadciśnienie, bóle stawów oraz doświadczają przewlekłych stanów zapalnych. Większość zakażeń to infekcje bezobjawowe lub o łagodnym przebiegu.
Materiał do badań: wymazy z gardła, noso-gardzieli, worka spojówkowego, popłuczyny oskrzelowe, maź stawowa, plwocina, wydzielina nosowa i inne
Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i wymazówkę do pobrania wymazu z gardła. Jeżeli do badań pobrany ma być inny materiał, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".
Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR
Czas wykonywania badania: do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni
Wymaz z gardła można wykonać bezpłatnie na miejscu w Laboratorium we Wrocławiu (pn.-pt. w godz: 10:00 – 16:00). Nie trzeba się wcześniej umawiać, ani robić internetowego zamówienia.
Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?
Wymaz z gardła i/lub nosa można pobrać samodzielnie. Podstawową zasadą jest pobranie komórek nabłonka z tych miejsc, w których spodziewamy się obecności szukanego mikroorganizmu. Za pomocą suchej sterylnej wymazówki energicznie pociera się obie powierzchnie migdałków oraz tylną ścianę gardła (bez dotykania powierzchni jamy ustnej). Godzinę przed badaniem nie należy przepłukiwać gardła oraz spożywać posiłków i pić napojów (zwłaszcza gazowanych).
Przechowywanie i transport materiału:
Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy.