RET (ex.11,13) mutacje Y791F i L790F- rak tarczycy

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 280,00 zł 280.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Predyspozycje do genetycznie uwarunkowanego raka tarczycy.

 Rak rdzeniasty tarczycy stanowi prawie 10% diagnozowanych nowotworów tarczycy. Z reguły jest to nowotwór sporadyczny, natomiast w ok 20% przypadkach ma on charakter dziedziczny (dziedziczony autosomalnie dominująco) i jest uwarunkowany obecnością mutacji w genie RET. Gen RET, którego mutacje odpowiedzialne są za występowanie zespołu MEN2  (zespołu mnogiej gruczolakowatości wewnątrzwydzielniczej typu 2) lub izolowanej postaci rodzinnego raka rdzeniastego tarczycy  (FMTC, ang. familial medullary thyroid carcinoma), zlokalizowany jest na chromosomie 10. (10q11.21) i koduje receptor błonowy o aktywności kinazy tyrozynowej.

Mutacje w kodonach 634, 790 i 791 w genie RET stanowią 75-85% wszystkich przypadków postaci rodzinnej FMTC.  Badanie polega na sekwencjonowaniu całych eksonów 11. i 13. genu RET i wykrywaniu poszczególnych mutacji.

 Materiał do badań : wymazy policzkowe lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, sekwencjonowanie Sangera

 

 Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków. Niewłaściwe pobranie wymazów może wymagać powtórnego pobrania. Najlepiej do badań przesłać krew.  Jeżeli mają  Państwo możliwość pobrania krwi do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.

W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.

 Czas realizacji badania : do 21 dni roboczych.

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl