Xospata gilterytynib: FLT3-ITM FTL3-TKD

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 290,00 zł 290.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 Produkt leczniczy Xospata (gilterytynib) jest wskazany w monoterapii nawrotowej lub opornej na leczenie ostrej białaczki szpikowej AML (ang. acute myeloid leukaemia) z mutacją FLT3 u dorosłych pacjentów.

Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała ten lek u pacjentów z AML, którzy mają mutację FLT3 i których choroba powróciła lub nie poprawiła się po poprzednim leczeniu, mają złe rokowania i możliwości leczenia są ograniczone. Wykazano, że Xospata przedłuża życie pacjentów w porównaniu z innymi terapiami przeciwnowotworowymi. Działania niepożądane leku Xospata to działania, których oczekuje się od leków tej klasy i uważa się, że można je opanować. W związku z tym EMA zdecydowała, że korzyści płynące ze stosowania preparatu Xospata przewyższają ryzyko i może on zostać dopuszczony do stosowania w UE.

Wykazano, że u 30-40% pacjentów z ostrą białaczką szpikową z prawidłowym kariotypem (AML-NK), występują mutacje FLT3-ITD (internal tandem duplication) w obrębie genu FLT3 (fms-podobnej kinazy tyrozynowej 3) polegające na duplikacji/insercji kilku lub nawet kilkudziesięciu nulkeotydów. Natomiast, 5-10% pacjentów ALM-NK posiadało zmiany w domenie tej kinazy spowodowane mutacjami FLT3-TKD, a w szczególności kodonów Asp835 i Ile836.

Badanie genetyczne obejmuje wykrywanie mutacji:

  • FLT3-ITD - mutacje duplikacji i insercji w kodonach 572-609, a w szczególności p. E598_Y599insDVDFREY.
  • FLT3-TKD - Asp835Tyr/His/Asn oraz  Ile836del

>>ustalanie statusu mutacji NPM1/FLT3 dla pacjentów z AML-NK

Materiał do badań : krew EDTA, szpik kostny

Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS-PCR, sekwencjonowanie Sangera

 

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: formularz zlecenia, instrukcję pobierania i probówko-strzykawkę na krew.  Jeżeli do badań pobrany ma być inny materiał, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

 Krew do badań może być pobrana w punkcie pobrań przy laboratorium po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.  Nie pobieramy krwi małym dzieciom.

Jak wykonać badanie po otrzymaniu zestawu pobraniowego do krwi?
W celu pobrania próbki krwi należy udać się np. do punktu pobrań, laboratorium analitycznego lub pielęgniarki lekarza rodzinnego. Krew w ilości ok.2ml należy pobrać z żyły do probówko-strzykawki z EDTA jako antykoagulantem (tak jak do morfologii). Nie trzeba być na czczo. Próbkę najlepiej przesłać kurierem lub dostarczyć do laboratorium osobiście. Krew powinna być dostarczona do laboratorium do 2 dni. Do badań metodą genetyczną nie jest wymagany transport w warunkach chłodniczych. Przed wysłaniem, próbkę można przechowywać do 3 dni w chłodziarce (ok.+5'C). Krwi nie wolno zamrażać.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl