XY-test PCR- identyfikacja płci

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 390,00 zł 390.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Test PCR polegający na identyfikacji specyficznych sekwencji dla chromosomów X i Y. Test przeprowadzany jest w oparciu o metody identyfikacji płci materiałów biologicznych do celów kryminalistycznych i archeologicznych. 

W celach formalnych (wystawienia aktu urodzenia, karty zgonu, wniosków do ZUS) wymagane jest załączenie kserokopii protokołu pobrania próbek (lub innego dokumentu) z czytelnym nazwiskiem lekarza lub innej uprawnionej osoby pobierającej próbkę. Umożliwi to sporządzenie wyniku badania  spełniającego wymogi formalno-prawne.  [Wyniki sporządzane przez biegłego sądowego mogą być tylko w sprawach sądowych lub przygotowawczych.]

W przypadku materiału w postaci bloczka parafinowego wymagana jest specjalistyczna izolacja materiału genetycznego. Należy dokupić zamówienie na niestandardową izolację DNA razem z badaniem.

BLOCZEK PARAFINOWY po badaniu zwracany jest zlecającemu, dlatego prosimy o informację o sposobie zwrotu.

UWAGA !!! Nieutrwalony fragment tkanki płodu nie może przekraczać wymiarów ca. 1x1x1cm. Prosimy nie przesyłać większych fragmentów. Próbkę można przysłać w sterylnym pojemniku w soli fizjologicznej, etanolu, wodzie lub bez. 

Materiał do badań : bloczek parafinowy, kosmówka, fragmenty tkanek płodu, inne.

Metodyka badań: qualitative PCR

  Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych.

 

 Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 2 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Można również próbki przesyłać do laboratorium paczkomatem wybierając nasz paczkomat WRO700 (Gajowa/Gliniana44).

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl