Tiopuryny- TPMT -metabolizm merkaptopuryny i tioguaniny

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 370,00 zł 370.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Badanie genetyczne pozwala określić indywidualne cechy pacjenta określające szybkość metabolizmu tiopuryny. Enzym kodowany przez gen TPMT (tiopuryny S-metylotransferazy) jest niezbędny do biodegradacji leków przeciwnowotworowych tiopuryny, takich jak merkaptopuryna i tioguanina oraz środek immunosupresyjny azatiopryna. Zredukowana aktywność biotransformacji, która jest spowodowana przez pojawienie polimorfizmów w genie TPMT prowadzi do nasilenia negatywnych skutków ubocznych leków (neurotoksyczności, hepatotoksyczności, mielosupresji błony śluzowej i innych). W związku z tym u heterozygot wykazujących obniżoną szybkość metabolizmu tiopuryny zaleca się zmniejszenie dawki leku o 50-70%. Dla homozygoty lub złożonych pacjentów heterozygotycznych, leczenia tymi lekami nie powinno się prowadzić.

W celu określenia haplotypów: TPMT*1,*2,*3A,*3B,*3C wykrywane są trzy polimorfizmy pojedyńczych nuklotydów:

  • A80P   c.238G>C
  • A154T c.460G>A
  • Y240C c.719A>G

Badanie genetyczne TMPT wykonuje się tylko raz, ponieważ jest niezmienny przez całe życie człowieka. 

Badania posiadają Certyfikat Jakości EQA Instand

Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS, sekwencjonowanie

 Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków.   Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.

W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.

 Czas realizacji badania : do 14 dni roboczych.  Badania CITO - do 5 dni r.

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl