PAKIET#2: HPV (38+14), Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Neisseria gonorrhoeae

bakterie.jpg
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 280,00 zł

Cena regularna: 310,00 zł

280.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Test PCR wykrywający w badanym materiale obecność:

  • Chlamydia trachomatis,
  • Neisseria gonorrhoeae,
  • Ureaplasma urealyticum,
  • 38 genitalnych typów wirusa HPV ; przy wyniku dodatnim wykonywane jest genotypowanie na HPV16, HPV18, HPV31, HPV33, HPV45, HPV51, HPV52, HPV56, HPV58, HPV66, HPV39 i HPV35 i HPV6/11

 Materiał do badań: wymaz z szyjki macicy, cewki moczowej, pochwy, prącia, nasienie, mocz i inne.

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i wymazówkę do szyjki macicy i cewki moczowej (dla kobiet) lub cewki moczowej (dla mężczyzn). Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny, prosimy o te informacje w "Dodatkowych informacjach" przy składaniu zamówienia.

Jeśli potrzebny jest EvalynBrushZestaw dla kobiet do samodzielnego pobrania wymazu z szyki macicy należy go dodatkowo (20zł) zamówić do wybranego badania na naszej stronie

 

Pakiet badań łączący wykrywanie wirusów HPV oraz bakterii chlamydii, ureaplazmy i rzeżączki 

HPV – wirusy brodawczaka ludzkiego

Czym jest HPV?

Wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV- Human Papilloma Virus) są szeroko rozpowszechnione w społeczeństwie. Badania wykazały, że istnieje ścisły związek pomiędzy powstawaniem raka szyjki macicy, sromu, prącia, odbytu a infekcją wirusem HPV. Znanych jest około 100 typów HPV. Szczególnie groźne są wirusy HPV typu 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 oraz 68. Część z nich jest odpowiedzialna za powstawanie łagodnych zmian skóry i błony śluzowej narządów rozrodczych, które są określane jako kłykciny lub brodawki płciowe. Z kolei z rozwojem groźnych zmian nowotworowych związane są typy HPV wysokiego ryzyka. Najczęściej wykrywanymi wirusami HPV są typy HPV16, HPV18, HPV31, HPV33, HPV45, HPV52, HPV56, HPV58, HPV39 i HPV35 i HPV6/11

Szacuje się, że nawet 20% kobiet jest zakażonych wirusem HPV przenoszonym drogą płciową. Ze względu na to, że HPV rzadko wywołuje objawy kliniczne, to większość kobiet nawet nie wie, że ma wirusa i może go przenieść na swojego partnera. Mężczyźni również bardzo często ulegają zakażeniu wirusem HPV i mogą go przenieść na swoje partnerki.

Czym jest HPV niskiego, średniego i wysokiego ryzyka?

Spośród dotąd zbadanych typów HPV większość uważanych jest za wirusy niskiego ryzyka, czyli wirusy niezwiązane z rozwojem raka szyjki macicy. Infekcje takie przewijają samoistnie w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy. Wśród sześciu najczęściej występujących typów wirusów HPV, typ 6 i 11 zalicza się do wirusów HPV niskiego ryzyka, czyli najmniej groźnymi. Typ 6 i 11 jest odpowiedzialny za powstawanie polipów i kłykcin. HPV-31 oraz HPV-33 to typy średniego ryzyka powstawania nowotworu. Natomiast do typów wysokiego ryzyka, czyli typów najbardziej onkogennych zalicza się typ 16 i 18. Są one odpowiedzialne za rozwój około 70-80% przypadków raka szyjki macicy.

Kto powinien wykonać badanie w kierunku HPV?

- Kobiety i mężczyźni aktywni seksualnie

- Kobiety planujące ciążę

- Kobiety z nieprawidłowym wynikiem cytologii

- Kobiety, które chcą się zaszczepić przeciwko HPV

- Osoby, które miały wielu partnerów seksualnych

- Kobiety i mężczyźni odczuwający nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego

- Osoby, które zauważyły u siebie niepokojące objawy, takie jak kłykciny kończyste, bądź inne stany zapalne

 

Multiplex PCR-1 : Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum

Co to jest Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum?

Są to bakterie Gram-ujemne, powodujące nietypowe i często trudne do wyleczenia zakażenia układu moczowo-płciowego, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

W jaki sposób mogę się zarazić tymi patogenami?

Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urelyticum przenosi się głównie drogą kontaktów seksualnych oraz poprzez stosowanie tych samych przedmiotów higieny osobistej (ręcznik, gąbka itp.). Zakażenie tymi bakteriami może być również przeniesione z matki na dziecko
w trakcie porodu.

Jakie są objawy zakażenia?

Infekcja Chlamydia trachomatis bardzo często przebiega bezobjawowo. U kobiet 7-14 dniach po zakażeniu mogą wystąpić nasilone upławy. Zdarza się również krwawienie z pochwy oraz krwawienie po stosunku. W sytuacji, gdy zakażenie przeniesie się na przydatki może występować krwawienie miedzy miesiączkami, ból w podbrzuszu (również podczas współżycia). Częstym objawem zakażenia, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, jest pieczenie w trakcie oddawania moczu.

Zakażenie Neisseria gonorrhoeae u kobiet często objawia się ropną wydzieloną z cewki moczowej lub szyjki macicy, a także bólem podczas stosunku płciowego. Z kolei u mężczyzn najczęstszym objawami zakażenia jest bolesność w trakcie oddawania moczu oraz występowanie rolnej wydzieliny z cewki moczowej. Bakteria ta atakuje błonę śluzową szyjki macicy, cewki moczowej, odbytnicy, gardła oraz spojówek. Zapalenie spojówek u noworodków jest częstym objawem zakażenia Neisseria gonorrhoeae podczas porodu.

Objawami zakażenia Ureaplasma urealyticum jest ból w trakcie oddawania moczu, pieczenie w cewce moczowej. Bakteria ta powoduje również zapalenie gruczołu krokowego, jąder, najądrzy, szyjki macicy, jajników oraz jajowodów.

Oprócz objawowych infekcji bakteriami Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum bardzo częste są bezobjawowo infekcje oraz nosicielstwo, co sprzyja łatwiejszemu rozprzestrzenianiu się patogenu w społeczeństwie.

Jakie są powikłania infekcji Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum?

Nieleczone zakażenie Chlamydia trachomatis u kobiet może prowadzić do niepłodności, poronień, rozwoju ciąży pozamacicznej oraz zapalenia narządów miednicy mniejszej.

Z kolei nieleczone zakażenie Neisseria gonorrhoeae może być przyczyną zapalenia jajników oraz jajowodów. U mężczyzn jednym z poważniejszych powikłań jest zapalenie najądrzy i prostaty. Przedostanie się bakterii do krwi może spowodować zapalenie stawów, wsierdzia oraz opon mózgowych.

Poważnym powikłaniem nieleczonego zakażenia Ureaplasma urealyticum u kobiet ciężarnych jest zapalenie błon płodowych, łożyska, co z kolei może prowadzić do przedwczesnego porodu. Zakażony kobiety mogą cierpieć na zapalenie jajników, jajowodów lub szyjki macicy. U mężczyzn nieleczone zakażenie może wiązać się z pojawieniem się problemów z płodnością, zapaleniem prostaty lub nerek, jak również z zapaleniem najądrzy.

NOWOŚĆ!   W Laboratorium Bio-Genetik dostępny jest wygodny i skuteczny Zestaw do samodzielnego pobrania wymazu z szyjki macicy

 

Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR

Czas wykonywania badania: do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Panowie wymaz z cewki i rowka zażołędnego wykonują samodzielnie zgodnie z istrukcją. Można również udać się do lekarza dermatologa lub urologa. Próbki można pobrać zgodnie z instrukcja również na miejscu. Panów zapraszamy do Laboratorium codziennie (pn.-pt.) w godz: 10:00 - 16:00 [Nie trzeba się umawiać]

Panie powinny udać się do swojego ginekologa lub położnej w celu pobrania wymazu z szyjki macicy (tak jak do cytologii) i/lub miejsc zmienionych (np. ścian pochwy, warg sromowych, okolic odbytu itp.). Pobranie jest bezbolesne, ponieważ szyjka macicy od strony pochwowej nie jest unerwiona.   

ZESTAW DLA KOBIET DO SAMODZIELNEGO POBRANIA WYMAZU Z SZYJKI MACICY umożliwia prosty, wygodny i skuteczny sposób pobierania próbek do testów PCR w kierunku: HPV, HSV, Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma, Neisseria i in. Aby otrzymać ten zestaw, należy go dodatkowo zamówić do badania na naszej stronie.

 Samodzielnie można również pobrać wymazy z miejsc zmienionych takich jak: gardło, policzki, język, okolice odbytu, warg sromowych, penisa itp. Podstawową zasadą jest pobranie komórek nabłonka z tych miejsc, w których spodziewmy się obecności DNA wirusa.

 UWAGA-materiał pobrany po kolposkopii może nie nadawać się do badań z powodu degradacyjnego dla DNA, działania kwasu octowego lub kwasu mlekowego oraz jodu.

 

Przechowywanie i transport materiału:

Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej próbki przesyłane są paczkomatem.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl