Nietolerancja laktozy - LCT_13910_22018

DNAchromosom-PHX123503420.jpg
  • nowość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 220,00 zł 220.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Badanie wykrywa 2 polimorfizmy pojedynczych nukleotydów w genie laktazy LCT, warunkujących genetyczną predyspozycję do nietolerancji laktozy (hipolaktazji - niedoboru laktazy):

LCT C>T-13910 [rs4988235]

LCT G>A-22018 [rs182549]

Pierwotna nietolerencja laktozy występuje u niemowląt i głównie u osób dorosłych. Dziedziczona jest jako cecha autosomalna recesywna, czyli do wystąpienia objawów potrzebne są oba uszkodzone allele genu, pochodzące zarówno od matki jak i ojca. W Polsce nietolerancja laktozy dotyczy 20-25% dorosłych, w Szwecji 2%, natomiast w populacji chińskiej aż 95%.

Nietolerancja laktozy występuje z różnym nasileniem w postaci: biegunki, wzdęć oraz skurczowych bólów brzucha. Laktoza zawarta w produktach mlecznych nie jest trawiona w jelitach i stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii jelitowych i grzybów, które w wyniku fermentacji wytwarzają szereg toksycznych substancji oraz gazów. Spożywanie dużej ilości nabiałów sprzyja przerostowi grzybów Candida w układzie pokarmowym i możliwości powstania kandydozy ogólnoustrojowej (grzybicy) z objawami gastrologicznymi, dermatologicznymi i neurologicznymi. Badania w kierunku kandydozy ogólnoustrojowej z krwi można wykonać w naszym laboratorium razem z badaniami nietolerancji laktozy taniej, w Pakiecie#32.

Badanie wykonuje się raz w życiu na podstawie materiału genetycznego wyizolowanego z krwi lub wymazów policzkowych.

Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS, sekwencjonowanie

 Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków.   Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.

W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.

 Czas realizacji badania : do 14 dni roboczych.  Badania CITO - do 5 dni r.

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl