HPV test PCR (wirus brodawczaka ludzkiego)

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Oferujemy Państwu test na HPV opracowany w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie oraz wykonanych już wielu tysięcy badań. Test został zoptymalizowany w celu zachowania maksymalnej czułości i specyficzności. Próbki do badania można pobrać samodzielnie lub u swojego lekarza i przesłać bezpośrednio do Laboratorium albo pobrać na miejscu.

W Laboratorium Bio-Genetik wykonano do tej pory ponad 10 tys. badań w kierunku HPV. Z badań statystycznych wynika, że prawie połowa próbek wykazywała wynik dotani, czyli potwierdzono obecność DNA wirusa HPV w badanych materiałach biologicznych (głównie w wymazach z szyjki macicy).  Około 40% wszystkich wyników dodatnich dotyczyła wirusów HR (High Risk) tzw. wysokoonkogennych HPV16 i HPV18, 15% - średniego ryzyka HPV31 i HPV33, a 10% - niskoonkogennych HPV6 i HPV11.

Na czym polega HPV test PCR?

 Pierwszy etap badania określa, czy mieliśmy kontakt z wirusem HPV, bez określania, którego typu. Nasz test PCR wykrywa sekwencje DNA wirusa (nawet znajdującego się w uśpieniu) dla 38 genitalnych typów HPV, takich jak: 6, 11, 16, 18, 30, 31, 33, 34, 35, 39, 42, 43, 45, 51, 52, 53, 54, 56, 58, 59, 61, 62, 66, 67, 68, 70, 72, 73, 74, 82, 83, 84, 90, 91, CP8304, JC9710, IA09, mM7

 Przy wyniku dodatnim, wykonywany jest Multiplex PCR umożliwiający genotypowanie i dokładne określenie najczęściej występujących w naszej populacji typów brodawczaka: HPV6, HPV11, HPV16, HPV18, HPV31 i HPV33.

 Drugi etap ma na celu określenie, czy mamy do czynienia z aktywną infekcją najbardziej onkogennych wirusów HPV16 i HPV18, czy niskiego ryzyka: HPV6 lub HPV11 powodujących np. kłykciny lub wirusami średniego ryzyka HPV31 lub HPV33. Na te właśnie typy wirusa HPV dostępne są szczepionki. 

 Najważniejsza w badaniu HPV jest wiedza, czy mieliśmy kontakt z wirusem HPV, a jeśli tak, to czy są to typy wysokoonkogenne. Wielu badaczy sugeruje nawet, żeby wszystkie badania w kierunku HPV ograniczyć jedynie do dwóch typów: HPV16 i HPV18, czyli największego ryzyka powstania nowotworów. Pozostałe typy są rzadko występujące lub mogą powodować jedynie niegroźne zmiany chorobowe.

Dzięki badaniom w kierunku HPV, w niektórych krajach skandynawskich, udało się wyeliminować prawie całkowicie przypadki raka szyjki macicy. Pozytywny test na HPV umożliwia profilaktykę i zmniejszenie prawie do zera ryzyka powstania nowotworu. Pacjentki częściej robią cytologię i kolposkospię, co umożliwia usuwanie wszelkich zmian we wczesnej fazie. Ponadto masowe szczepienia nastolatek przeciwko HPV (w niektórych krajach również chłopców), skutecznie zminimalizowały koszty związane z leczeniem raka szyjki macicy, prącia, odbytu i sromu oraz niektórych nowotworów szyi i głowy.

 Wirus HPV przenosi się przez bezpośredni kontakt zakażonej tkanki ze zdrowymi komórkami nabłonka. 

Badanie można wykonać z takich materiałów jak: wymazy z szyjki macicy, cewki moczowej, warg sromowych, odbytu, gardła, języka, policzków, tchawicy, biopsje guzów, kłykciny, preparaty cytologiczne i inne.

Zamawiając badanie otrzymują Państwo bezpłatny zestaw pobraniowy zawierający: zlecenie, instrukcję pobierania i przesyłania próbek oraz wymazówkę do szyjki macicy (dla kobiet) lub cewki moczowej (dla mężczyzn).  Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny niż wymaz z szyjki macicy (dla pań) lub wymaz z cewki (dla panów), prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

 Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR

Wyniki badań przesyłamy e-mail (zakodowany plik PDF) lub pocztą (na żądanie) albo można odebrać osobiście.

Czas realizacji badania: do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni rob.

 

Jak wykonać badanie w kierunku HPV po zamówieniu naszego testu?

Panowie wymaz z cewki i rowka zażołędnego wykonują samodzielnie zgodnie z istrukcją. Można również udać się do lekarza dermatologa lub urologa. Próbki można pobrać zgodnie z instrukcja również na miejscu. Panów zapraszamy do Laboratorium codziennie (pn.-pt.) w godz: 10:00 - 16:00 [Nie trzeba się umawiać]

Panie powinny udać się do swojego ginekologa lub położnej w celu pobrania wymazu z szyjki macicy (tak jak do cytologii) i/lub miejsc zmienionych (np. ścian pochwy, warg sromowych, okolic odbytu itp.). Pobranie jest bezbolesne, ponieważ szyjka macicy od strony pochwowej nie jest unerwiona.   Wymaz z szyjki macicy może być pobrany na miejscu w Laboratorium we Wrocławiu. Koszt pobrania przez ginekologa wynosi 20zł, a termin pobrania prosimy uzgodnić telefonicznie 512 86 33 22 (w godz: 10.00-16.00) lub e-mail (24h).  Badanie można opłacić gotówką lub kartą, nie trzeba robić wcześniej internetowego zamówienia.

 Samodzielnie można pobrać wymazy z miejsc zmienionych takich jak: gardło, policzki, język, okolice odbytu, warg sromowych, penisa itp. Podstawową zasadą jest pobranie komórek nabłonka z tych miejsc, w których spodziewmy się obecności DNA wirusa.

 

WYMAZ Z CEWKI MOCZOWEJ (u mężczyzn)-cienka wymazówka powinna być wprowadzona ok.0,5 cm w głąb cewki moczowej, następnie należy obrócić ją kilkakrotnie. Zaleca się, aby tą samą wymazówką przetrzeć naokoło rowek zażołędny. W przypadku wystąpienia kłykcin, krost, „kropek” itp.  należy przetrzeć również te miejsca. Chodzi o zebranie komórek nabłonka, w których identyfikowane będzie DNA wirusa.

 WYMAZY Z SZYJKI MACICY -do pobierania wymazów z szyjki macicy używa się specjalnych jałowych wymazówek zakończonych bawełnianym wacikiem, bądź też różnego rodzaju szczoteczek. Najwięcej komórek nabłonka pobierane jest przy użyciu szczoteczek typu CytoBrush. Analogicznie, jak w badaniach cytologicznych, po założeniu wziernika, szczoteczkę wprowadza się do zewnętrznego ujścia szyjki macicy na głębokość ok. 1 cm i naciskając na błonę śluzową wykonuje się kilkakrotne ruchy obrotowe w celu uzyskania większej liczby komórek nabłonka. Pobieranie jest całkowicie bezbolesne, gdyż szyjka macicy nie jest unerwiona.  U kobiet stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych oraz okres owulacji utrudniają pobieranie materiału z kanału szyjki macicy ze względu na nadmierną ilość śluzu szyjkowego. Dlatego, przed właściwym pobraniem wymazu, czop śluzowy z zewnętrznego ujścia szyjki macicy powinien być usunięty sterylnym wacikiem.

Pobranie wymazy jest bezbolesne, ponieważ szyjka macicy nie jest unerwiona.

Jeżeli, oprócz badań w kierunku HPV i/lub HSV, wykonywane będą badania w kierunku np. Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma itp. zaleca się aby dodatkowo pobrać wymaz z cewki moczowej.

UWAGA-materiał pobrany po kolposkopii może nie nadawać się do badań z powodu degradacyjnego dla DNA, działania kwasu octowego lub kwasu mlekowego oraz jodu.

 

Przechowywanie i transport materiału:

Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej próbki przesyłane są paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Produkt dnia
Zakrzepica - protrombina Pt F2
Zakrzepica - protrombina Pt F2
120,00 zł
szt.
Candida+nietolerancja laktozy-Pakiet#32
Candida+nietolerancja laktozy-Pakiet#32
300,00 zł
szt.
Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5
Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5
120,00 zł
szt.
BRCA1+BRCA2-PAKIET#20 (10 mutacji)
BRCA1+BRCA2-PAKIET#20 (10 mutacji)
430,00 zł
szt.
USTALANIE OJCOSTWA do celów prywatnych
USTALANIE OJCOSTWA do celów prywatnych
1 200,00 zł
szt.
ApoE - choroba Alzheimera, miażdżyca
ApoE - choroba Alzheimera, miażdżyca
220,00 zł
szt.
Mycoplasma pneumoniae test PCR
Mycoplasma pneumoniae test PCR
120,00 zł
szt.
Nietolerancja laktozy - LCT_13910_22018
Nietolerancja laktozy - LCT_13910_22018
160,00 zł
szt.
rak prostaty mutacja HOXB13 G84E
rak prostaty mutacja HOXB13 G84E
190,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl