
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem:
Grzybica Multiplex PCR4: 12 grzybów układu oddechowego (Aspergillus, Cryptococcus, Candida)
Opis
Test Multiplex PCR#4 wykrywający grzyby, które najczęściej odpowiedzialne są za infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych:
- Aspergillus fumigatus
- Cryptococcus neoformans
- genotypowanie 10 gatunków Candida: C.albicans, C.glabrata, C.tropicalis, C.kefyr, C.parapsilosis, C.guilliermondii, C.krusei, C.dubliniensis, C.lusitaniae Y.lipolytica
Często, infekcje dróg oddechowych ulegają nawrotom mimo stosowanych antybiotyków. Zwłaszcza u dzieci i osób starszych, po kilkudniowym zaleczeniu objawów, następuje wznowienie dolegliwości. Dzieje się tak, kiedy mamy do czynienia z infekcjami pochodzenia grzybiczego, na które antybiotyki nie działają, a w większości przypadków sprzyjają ich wzrostowi.
Badanie wykonać można z takich materiałów biologicznych jak: wymazy z gardła, nosa, popłuczyny oskrzelowe, płyn z opłucnej, plwocina i inne.
Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i wymazówkę do pobrania wymazu z gardła. Jeżeli do badań pobrany ma być inny materiał, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".
Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR
Czas wykonywania badania: do 10 dni rob., badania CITO do 3 dni
Wymaz z gardła można wykonać bezpłatnie na miejscu w Laboratorium we Wrocławiu (pn.-pt. w godz: 10:00 – 16:00). Nie trzeba się wcześniej umawiać, ani robić internetowego zamówienia.
Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?
Wymaz z gardła i/lub nosa można pobrać samodzielnie. Podstawową zasadą jest pobranie komórek nabłonka z tych miejsc, w których spodziewamy się obecności szukanego mikroorganizmu. Za pomocą suchej sterylnej wymazówki energicznie pociera się obie powierzchnie migdałków oraz tylną ścianę gardła (bez dotykania powierzchni jamy ustnej). Godzinę przed badaniem nie należy przepłukiwać gardła oraz spożywać posiłków i pić napojów (zwłaszcza gazowanych).
Przechowywanie i transport materiału:
Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy.