Gronkowce STAAR-test PCR (Staphylococcus, gronkowiec MRSA, VRSA)

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 240,00 zł 240.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Gronkowce to bakterie Gram-dodatnie, są ziarenkowcami i występują w skupiskach przypominających grona. Powodują zakażenia różnych narządów: choroby skóry, choroby układu oddechowego, choroby układu moczowego, choroby przewodu pokarmowego, posocznice i ropowice, zapalenia ropne stawów, zapalenie sutków, zapalenie szpiku i kościzapalenie opon mózgowo-rdzeniowychchorobę Ritterazespół wstrząsu toksycznego.

 STAAR-test PCR   (Staphylococcal toxicity and antibiotic resistance)

 STAAR test PCR to test wykrywający szczepy gronkowca wytwarzające toksyny oraz oporność na antybiotyki. Stosując metody biologii molekularnej, w pobranym materiale biologicznym od pacjenta wykrywane są zakażenia gronkowcowe z równoczesną identyfikacją szczepów opornych na antybiotyki, wytwarzające niebezpieczne toksyny oraz biofilm- otoczkę utrudniającą dostęp do miejsca zakażenia. Test został opracowany w szczególności do diagnostyki trudnogojących się ran po urazach i zabiegach operacyjnych. Często po wstępnym dobrym gojeniu się rany, nawet po kilku tygodniach, pojawia się ból oraz ropiejące miejsca często z tkanką martwiczą. Prawidłowe ustalenie przyczyn infekcji staje się niezbędne dla prawidłowego leczenia.

Test STAAR obejmuje wykrywnie:

  1. bakterii z rodzaju Staphylococcus (gronkowce) 
  2. Gronkowca złocistego – Staphylococcus aureus
  3. Gronkowca skórnego – Staphylococcus epidermidis
  4. MRSA - szczepy oporne na antybiotyki b-laktamowe: metycylinę oraz penicyliny, cefalosporyny, monobaktamy oraz karbapenemy.
  5. VRSA – szczepy oporne na wankomycynę, które mogą być także oporne na meropenem oraz imipenem.
  6. CoNS -szczepy koagulazoujemne- to groźne gronkowce głównie rozwijające się na ranach i tkankach martwiczych, odpowiedzialne za ropnie i procesy gnilne: S.epidermidis, S.saprophyticus, S.haemolyticus, S.lugdunensis
  7. Szczepy wytwarzające toksynę PVL (leukocydynę Panton-Valentine), która uwalniana do krwiobiegu tworzy pory na powierzchni leukocytów, prowadząc do ich obumierania.
  8. Szczepy wytwarzające biofilm – polimer polisacharydowy (tzw.śluz) wytwarzany na powierzchni zainfekowanej tkanki, który bardzo utrudnia leczenie.

 Materiał do badań: wymazy z ran, ropa, wymazy z ucha, nosa i oka, nosa, gardła, pochwy, krew, mocz, płyn stawowy, płyn z opłucnej, płyn mózgowo-rdzeniowy  i inne.

Metodyka badań: Multiplex Nested PCR, qualitative PCR,   LOD: 104 CFU/ml

Czas wykonywania badania: do 10 dni rob., badania CITO do 3 dni

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i przesyłąnia próbek oraz sterylną wymazówkę do pobrania wymazu

Jeżeli do badań ma być pobrany inny materiał (np.krew), prosimy o taką informacje w "Uwagach do zamówienia".

 

 

Wymaz z gardła można wykonać bezpłatnie na miejscu w Laboratorium we Wrocławiu (pn.-pt. w godz: 10:00 – 16:00). Nie trzeba się wcześniej umawiać, ani robić internetowego zamówienia.

 

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Wymaz z ran oraz  gardła i/lub nosa można pobrać samodzielnie. Podstawową zasadą jest pobranie komórek nabłonka z tych miejsc, w których spodziewamy się obecności szukanego mikroorganizmu.

Wymaz zgardła: za pomocą suchej sterylnej wymazówki energicznie pociera się obie powierzchnie migdałków oraz tylną ścianę gardła (bez dotykania powierzchni jamy ustnej). Godzinę przed badaniem nie należy przepłukiwać gardła oraz spożywać posiłków i pić napojów (zwłaszcza gazowanych).

Przechowywanie i transport materiału:

Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy.

 

 

Opinie o produkcie (0)

Produkt dnia
Nietolerancja laktozy - LCT_13910_22018
Nietolerancja laktozy - LCT_13910_22018
160,00 zł
szt.
Zakrzepica - protrombina Pt F2
Zakrzepica - protrombina Pt F2
120,00 zł
szt.
rak prostaty mutacja HOXB13 G84E
rak prostaty mutacja HOXB13 G84E
190,00 zł
szt.
Mycoplasma pneumoniae test PCR
Mycoplasma pneumoniae test PCR
120,00 zł
szt.
BRCA1+BRCA2-PAKIET#20 (10 mutacji)
BRCA1+BRCA2-PAKIET#20 (10 mutacji)
430,00 zł
szt.
USTALANIE OJCOSTWA do celów prywatnych
USTALANIE OJCOSTWA do celów prywatnych
1 200,00 zł
szt.
Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5
Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5
120,00 zł
szt.
Candida+nietolerancja laktozy-Pakiet#32
Candida+nietolerancja laktozy-Pakiet#32
300,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl