Candida+nietolerancja laktozy-Pakiet#32

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 390,00 zł 390.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nietolerancja laktozy dotyczy 20-25% Polaków i spowodowana jest niedoborem laktazy, enzymu trawiącego laktozę znajdującą się w produktach mlecznych. Niedobór laktazy spowodowany jest wadą genetyczną w obrębie genu LCT, która dziedziczona jest autosomalnie recesywnie od obojga rodziców, którzy również chorują lub są jedynie nosicielami mutacji.

Laktoza jest dwucukrem i przy niedoborze laktazy nie jest trawiona w układzie pokarmowy i stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii jelitowych i grzybów. W wyniku fermentacji, mikroorganizmy te wytwarzają szereg toksycznych substancji i gazów, które skutkują nudnościami, biegunką, powstawaniem gazów, wzdęciami i skurczowymi bólami jelit.

Bagatelizowanie tych objawów oraz nieświadome spożywanie produktów mlecznych powodować może przerost grzybów Candida w układzie pokarmowym. Kandydoza ogólnoustrojowa nazywana jest chorobą XXI wieku i jest przyczyną wielu dolegliwości dotyczących różnych narządów. 

Układ nerwowy:  chroniczne zmęczenie, senność, brak energii, stany depresyjne, napady paniki i płaczu, zdezorientowanie, ataki agresji, bóle głowy, zapalenie mózgu; 

Układ pokarmowy: niestrawność, wzdęcia, zaparcia lub biegunki, bóle brzucha, suchość w ustach, metaliczny smak, nieprzyjemny oddech, pleśniawki, zespół jelita nadwrażliwego; 


Skóra: trądzik, potliwość, obniżona temperatura (zimne ręce i stopy), egzema, pokrzywka, wysypka, sucha i łuszcząca się skóra; 

Układ moczowo-płciowy: zapalenie pęcherza, pieczenie cewki moczowej, świąd pochwy i krocza, nawracające stany zapalne lub grzybice pochwy i sromu, zapalenie prostaty, zanik popędu płciowego, impotencja, poronienia, niepłodność. 

Test umożliwia stwierdzenie obecności DNA grzybów w krwioobiegu (surowicy) i pozwala na wykrycie kilku komórek Candida sp. takich jak: Candida albicans, Candida tropicalis, Candida glabrata, Candida parapsilosis i innych. Jednocześnie z limfocytów krwi izolowane jest DNA pacjenta, które umożliwia wykrycie dwóch polimorfizmów genu laktazy LCT: C>T-13910 i G>A-22018 odpowiedzialnych za wadliwą budowę laktazy i nietolerancję laktozy.

 

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i probówko-strzykawkę na krew.  Jeżeli do badań pobrany ma być inny materiał, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

UWAGA! Zestawów do krwi nie należy zamawiać Pocztą - zwykłym listem priorytetowym. Prosimy wybrać opcję: Paczkomat lub Kurier (również za pobraniem).  Krew do badań może być pobrana na miejscu. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10:00-14:00 [Nie trzeba się umawiać, ani robić internetowego zamówienia] Nie pobieramy krwi małym dzieciom.

 Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych.  Badania "CITO": do 3 dni

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl