CYP1B1-rak: piersi, macicy, płuc, pęcherza, jądra, prostaty, wątroby, endometrium

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 370,00 zł 370.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 Analiza 4 mutacji w genie CYP1B1 warunkujących dziedziczne, dwukrotnie wyższe ryzyko powstania nowotworów: piersi, płuc, głowy i szyi, prostaty, pęcherza, jąder, endometrium, macicy i żołądka oraz raka wątrobowokomórkowego

  • R48G    c.142C>G , p.Arg48Gly
  • A119S  c.355G>T , p.Ala119Ser
  • L432V   c.1294C>G , p.Leu432Val
  • N453S  c.1358A>G , p.Asn453Ser

 CYP1B1 jest genem kodującym enzym o tej samej nazwie. Należy on do rodziny enzymów Cytochromu P450 i pełni rolę związaną z metabolizmem (unieszkodliwianiem) prokarcynogenów, związków chemicznych takich jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne oraz steroidy (głównie pochodne estrogenów), które wpływają na rozwój nowotworów. W obrębie genu CYP1B1 występują mutacje, z których najczęściej obserwowane są: Arg48Gly, Ala119Ser, Leu432Val, Asn453Ser. Mutacje te związane są bezpośrednio z powstawaniem nowotworów uwarunkowanych wpływem czynników środowiskowych, takich jak: zanieczyszczenie powietrza produktami spalania niskiej jakości węgla, węglowodorów ropopochodnych i tworzyw sztucznych (smog), palenie tytoniu, kontakt z rozpuszczalnikami organicznymi oraz zażywanie hormonów steroidowych.

U osób z mutacjami w genie CYP1B1 obserwuje się ponad dwukrotnie większe ryzyko powstawania nowotworów takich narządów jak: piersi, płuc, głowy i szyi, jamy ustnej, prostaty, pęcherza, jąder, endometrium, macicy i żołądka oraz raka wątrobowokomórkowego (L432V). Mutacje te są dziedziczne i zwiększają ryzyko powstania różnych nowotworów u poszczególnych członków rodziny.

Osoby z wykrytą mutacją w genie CYP1B1 mogą ustrzec się przed powstaniem nowotworu eliminując chorobotwórczy wpływ szkodliwego środowiska lub zażywane leki oraz przeprowadzając profilaktyczne badania diagnostyczne pozwalające wykryć i leczyć wczesne zmiany.

Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS, sekwencjonowanie

 Zestaw pobraniowy zawiera: zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków.   Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00.

W okresie epidemii wykonujemy badania wyłącznie na podstawie próbek dostarczonych do laboratorium.

 Czas realizacji badania : do 14 dni roboczych.

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl