HPV test PCR (wirus brodawczaka ludzkiego)

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 120,00 zł 120.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Oferujemy Państwu test na HPV opracowany w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie oraz kilku tysięcy badań już wykonanych. Test został zoptymalizowany w celu wyeliminowania fałszywie dodatnich wyników przy zachowaniu maksymalnej czułości i specyficzności. Badanie można wykonać samodzielnie lub u swojego lekarza i przesłać bezpośrednio do Laboratorium.

 Pierwszy etap badania określa, czy mieliśmy kontakt z wirusem HPV, bez określania, którego typu. Test PCR wykrywa sekwencje DNA wirusa (nawet znajdującego się w uśpieniu) dla 27 genitalnych typów takich jak: 6, 11, 13, 16, 18, 26, 30, 31, 32, 33, 35, 39, 40, 42, 43, 45, 51, 52, 54, 55, 56, 58, 59, 66, 72, 81 i 82.

 Przy wyniku dodatnim, wykonywany jest Multiplex PCR umożliwiający genotypowanie - dokładne określenie najczęściej występujących w naszej populacji typów brodawczaka: HPV-6, HPV-11, HPV-16, HPV-18, HPV-31 i HPV-33.

 Drugi etap ma na celu określenie, czy mamy do czynienia z czynną infekcją najbardziej onkogennych wirusów HPV 16 i HPV 18, czy niskiego ryzyka: HPV 6 lub HPV 11 powodujących np. kłykciny lub średniego ryzyka HPV 31 lub HPV 33. Na te właśnie typy wirusa HPV dostępne są szczepionki. Określanie innych typów HPV jest bezcelowe i mało informatywne.

 Najważniejsza w badaniu HPV jest wiedza, czy mieliśmy kontakt z wirusem HPV, a jeśli tak, to czy są to typy wysokoonkogenne, czy niskiego ryzyka. Wielu badaczy sugeruje nawet, żeby wszystkie badania w kierunku HPV ograniczyć jedynie do dwóch typów: HPV 16 i HPV 18, czyli największego ryzyka powstania nowotworów. Pozostałe typy są nieistotne i powodować mogą jedynie niegroźne zmiany chorobowe.

Dzięki badaniom w kierunku HPV, w niektórych krajach skandynawskich, udało się wyeliminować prawie całkowicie przypadki raka szyjki macicy. Pozytywny test na HPV umożliwia profilaktykę i zmniejszenie do zera ryzyka powstania nowotworu. Pacjentki częściej robią cytologię i kolposkospię, co umożliwia usuwanie wszelkich zmian we wczesnej fazie. Ponadto masowe szczepienia nastolatek przeciwko HPV w niektórych krajach, skutecznie wyeliminowały koszty związane z leczeniem raka szyjki macicy, raka prącia, odbytu i sromu oraz niektórych nowotworów szyi i głowy.

 Wirus HPV przenosi się przez bezpośredni kontakt zakażonej tkanki ze zdrowymi komórkami nabłonka. 

Badanie można wykonać z takich materiałów jak: wymazy z szyjki macicy, cewki moczowej, warg sromowych, odbytu, gardła, języka, policzków, tchawicy, biopsje guzów, kłykciny, preparaty cytologiczne i inne.

Zamawiając badanie otrzymują Państwo bezpłatny zestaw pobraniowy zawierający: zlecenie, instrukcję pobierania i przesyłania próbek oraz wymazówkę do szyjki macicy (dla kobiet) lub cewki moczowej (dla mężczyzn).  Jeżeli badana osoba jest innej płci niż osoba zamawiająca albo materiał biologiczny do badań ma być inny niż wymaz z szyjki macicy (dla pań) lub wymaz z cewki (dla panów), prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

 Metodyka badań: qualitative PCR, multiplex PCR

Czas realizacji badania: do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

 

Jak wykonać badanie w kierunku HPV po zamówieniu naszego testu?

Panowie wymaz z cewki i rowka zażołędnego wykonują samodzielnie zgodnie z istrukcją. Można również udać się do lekarza dermatologa lub urologa.

Próbki można pobrać zgodnie z instrukcja na miejscu. Panów zapraszamy do Laboratorium codziennie (pn.-pt.) w godz: 10:00 - 16:00 [Nie trzeba się umawiać]

Panie powinny udać się do swojego ginekologa lub położnej w celu pobrania wymazu z szyjki macicy (tak jak do cytologii) i/lub miejsc zmienionych (np. ścian pochwy, warg sromowych, okolic odbytu itp.)

 Wymaz z szyjki macicy może być pobrany na miejscu w Laboratorium we Wrocławiu. Koszt pobrania przez ginekologa wynosi 20zł, a termin pobrania prosimy uzgodnić telefonicznie 512 86 33 22 (w godz: 10.00-16.00) lub e-mail (24h).  Badanie można opłacić gotówką lub kartą, nie trzeba robić wcześniej internetowego zamówienia.

 Samodzielnie można pobrać wymazy z miejsc zmienionych takich jak: gardło, policzki, język, okolice odbytu, warg sromowych, penisa itp. Podstawową zasadą jest pobranie komórek nabłonka z tych miejsc, w których spodziewmy się obecności DNA wirusa.

 

WYMAZ Z CEWKI MOCZOWEJ (u mężczyzn)-cienka wymazówka powinna być wprowadzona ok.0,5 cm w głąb cewki moczowej, następnie należy obrócić ją kilkakrotnie. Zaleca się, aby tą samą wymazówką przetrzeć naokoło rowek zażołędny. W przypadku wystąpienia kłykcin, krost, „kropek” itp.  należy przetrzeć również te miejsca. Chodzi o zebranie komórek nabłonka, w których identyfikowane będzie DNA wirusa.

 WYMAZY Z SZYJKI MACICY -do pobierania wymazów z szyjki macicy używa się specjalnych jałowych wymazówek zakończonych bawełnianym wacikiem, bądź też różnego rodzaju szczoteczek. Najwięcej komórek nabłonka pobierane jest przy użyciu szczoteczek typu CytoBrush. Analogicznie, jak w badaniach cytologicznych, po założeniu wziernika, szczoteczkę wprowadza się do zewnętrznego ujścia szyjki macicy na głębokość ok. 1 cm i naciskając na błonę śluzową wykonuje się kilkakrotne ruchy obrotowe w celu uzyskania większej liczby komórek nabłonka. Pobieranie jest całkowicie bezbolesne, gdyż szyjka macicy nie jest unerwiona.  U kobiet stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych oraz okres owulacji utrudniają pobieranie materiału z kanału szyjki macicy ze względu na nadmierną ilość śluzu szyjkowego. Dlatego, przed właściwym pobraniem wymazu, czop śluzowy z zewnętrznego ujścia szyjki macicy powinien być usunięty sterylnym wacikiem.

Jeżeli, oprócz badań w kierunku HPV i/lub HSV, wykonywane będą badania w kierunku np. Chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma itp. zaleca się aby dodatkowo pobrać wymaz z cewki moczowej.

UWAGA-materiał pobrany po kolposkopii może nie nadawać się do badań z powodu degradacyjnego dla DNA, działania kwasu octowego lub kwasu mlekowego oraz jodu.

 

Przechowywanie i transport materiału:

Po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika bez podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z zewnątrz. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej próbki przesyłane są paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Produkt dnia
Mycoplasma pneumoniae test PCR
Mycoplasma pneumoniae test PCR
120,00 zł
szt.
Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5
Zakrzepica - czynnik V Leiden - F5
120,00 zł
szt.
ApoE - choroba Alzheimera, miażdżyca
ApoE - choroba Alzheimera, miażdżyca
120,00 zł
szt.
Nietolerancja laktozy - LCT_13910_22018
Nietolerancja laktozy - LCT_13910_22018
160,00 zł
szt.
Candida+nietolerancja laktozy-Pakiet#32
Candida+nietolerancja laktozy-Pakiet#32
290,00 zł
szt.
BRCA1+BRCA2-PAKIET#20 (10 mutacji)
BRCA1+BRCA2-PAKIET#20 (10 mutacji)
360,00 zł
szt.
Zakrzepica - protrombina Pt F2
Zakrzepica - protrombina Pt F2
120,00 zł
szt.
USTALANIE OJCOSTWA do celów prywatnych
USTALANIE OJCOSTWA do celów prywatnych
1 200,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl