CENNIK do pobrania

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem: dotpay

Borrelia burgdorferi (Borelioza)

zakażenia ogólnoustrojowe
120
PLN
Borrelia burgdorferi (Borelioza)
Wysyłka w:
24 godziny
Cena: 120,00 zł
Cena netto: 120,00 zł
szt.
Kod produktu:

22Bor

Opis badania: Borelioza (krętkowica kleszczowa) jest przewlekłą chorobą wywołaną przez bakterie Borrelia burgdorferi, przenoszoną przez kleszcze (Ixodes ricinus). Do zarażenia dochodzi po ukąszeniu przez zakażonego kleszcza. Największą aktywność kleszcze wykazują sezonowo: wczesną wiosną (kwiecień-maj) i jesienią (wrzesień-październik). W przebiegu choroby występują zmiany wielonarządowe: rumienie skórne, uszkodzenia układu nerwowego, narządu ruchu i serca. 

Materiał do badań:  krew pełna (EDTA), kleszcz, płyn mózgowo-rdzeniowy, biopsje zmian skórnych.

 Zestaw pobraniowy zawiera zlecenie, instrukcję i probówko-strzykawkę na krew. Jeżeli do badań pobrany ma być inny materiał, prosimy o te informacje w "Uwagach do zamówienia".

UWAGA!   Kleszcza, po usunięciu w całości wraz z głową  można przesłać (np. w waciku) kurierem lub paczkomatem. Zamówienie można wypełnić i opłacić już po wysłaniu - prosimy tylko zaznaczyć w "Uwagach do zamówienia", że kleszcza już wysłano.

Przechowywanie i transport materiału: po pobraniu, materiał powinien być od razu przeniesiony do probówki (sterylnego pojemnika, nie zawierającego podłoża transportowego), zabezpieczającego materiał przed kontaminacją (skażeniem) bakteriami i grzybami z powietrza. Pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 3 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C), za wyjątkiem krwi. Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 1-2 dni. Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową, nie należy nadawać przesyłki przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy.

Metodyka badań: qualitative PCR, nested PCR

Czas realizacji badania: do 10 dni roboczych

Produkty powiązane

Toxoplasma gondii (Toksoplazmoza) Toxoplasma gondii (Toksoplazmoza)

Toxoplasma gondii

Czas wykonania badania do 10 dni rob.

Mtariał do badań: krew (EDTA), płyn owodniowy, wymaz z oka i inne

Cena: 120,00 zł

CANDIDA TEST PCR (Kandydoza ogólnoustrojowa z krwi) CANDIDA TEST PCR (Kandydoza ogólnoustrojowa z krwi)

Czas wykonania badania: do 10 dni rob.

Test PCR umożliwia stwierdzenie obecności DNA grzybów w krwioobiegu. Badanie umożliwia wykrycie bardzo niewielkich ilości komórek Candida sp. takich jak Candida albicans, Candida tropicalis, Candida glabrata, C. parapsilosis, C.rugosa, C.pseudotropicalis, C.krusei i innych w surowicy krwi powodujących szereg różnorodnych dolegliwości i dotyczących różnych narządów. Test ten z powodzeniem stosowany jest w przypadku moczu oraz wymazów i zeskrobin.

 

Cena: 140,00 zł
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl