CENNIK do pobrania

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem: dotpay

ACE - Cellulit test DNA

MARKERY GENETYCZNE
150
PLN
ACE - Cellulit test DNA
Wysyłka w:
24 godziny
Cena: 150,00 zł
Cena netto: 150,00 zł
szt.
Kod produktu:

70ACE

 Konwertaza angiotensynowa (ACE), zwana również kinazą II, łączy dwa układy enzymatyczne zaangażowane w procesy utrzymania homeostazy w organizmie na poziomie regulacji ciśnienia krwi i utrzymania równowagi elektrolitycznej. Podwyższony poziom ACE w osoczu wpływa na przebudowę naczyń i miażdżycę. Występuje także korelacja między zwiększonym poziomem ACE a stężeniem cholesterolu i trójglicerydów we krwi powodujących miażdżycę.

   Pod koniec XX w. zauważono, że poziom ACE jest dziedziczny i wykazano, że związane jest to z polimorfizmem insercyjno-delecyjnym w genie ACE (DPC1). W populacji występują trzy genotypy II, ID i DD. U osób z genotypem DD poziom konwertazy angiotensynowej jest dwa razy wyższy niż u osób o genotypie II. 

    Zwiększony poziom ACE odpowiedzialny jest za lipodystrofię typu kobiecego. Cellulit występuje nawet 15 razy częściej u kobiet posiadających genotyp DD w porównaniu z osobami z genotypem II. Szacuje się również, że u osób z genotypem ID i DD, które paliły papierosy dłużej niż 10 lat, ryzyko wystąpienia umiarkowanego lub ciężkiego cellulitu rośnie do 90%. Nasilenie "pomarańczowej skórki" uzależnione jest również od wielu innych czynników takich jak: styl życia, nawyki żywieniowe, stres, zmiany hormonalne oraz zażywane leki.

 Obecnie trwają również badania poszukujące korelacji między genotypami  ID i DD a chorobami naczyniowymi, miażdżycą, zawałem mięśnia sercowego, przerostem lewej komory serca, chorobą naczyń wieńcowych udarem mózgu, tętniakiem aorty brzusznej a także nadciśnieniem tętniczym oraz cukrzycą II.

Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS

 Zestaw pobraniowy zawiera zlecenie, instrukcję i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków.   Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00

 Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych.  Badania "CITO": do 3 dni

Produkty powiązane

ApoE - choroba Alzheimera, miażdżyca ApoE - choroba Alzheimera, miażdżyca

Choroba Alzheimera, miażdżyca - genotypowanie ApoE

Test pozwala na określenie formy genu ApoE odpowiedzialnej za predyspozycje genetyczne do występowania choroby Alzheimera i chorób miażdżycowych. Genotypowanie ApoE: E2, E3, E4

Materiał do badań : wymaz policzkowy

Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych

Cena: 160,00 zł

CANDIDA TEST PCR (Kandydoza ogólnoustrojowa z krwi) CANDIDA TEST PCR (Kandydoza ogólnoustrojowa z krwi)

Czas wykonania badania: do 10 dni rob.

Test PCR umożliwia stwierdzenie obecności DNA grzybów w krwioobiegu. Badanie umożliwia wykrycie bardzo niewielkich ilości komórek Candida sp. takich jak Candida albicans, Candida tropicalis, Candida glabrata, C. parapsilosis, C.rugosa, C.pseudotropicalis, C.krusei i innych w surowicy krwi powodujących szereg różnorodnych dolegliwości i dotyczących różnych narządów. Test ten z powodzeniem stosowany jest w przypadku moczu oraz wymazów i zeskrobin.

 

Cena: 140,00 zł

Hemochromatoza  HFE  (3 mutacje: C282Y, H63D, S65C) Hemochromatoza HFE (3 mutacje: C282Y, H63D, S65C)

Hemochromatoza

Wykrywanie mutacji genu HFE powodujących hemochromatozę: c.845G>A, c.187C>G oraz c.193A>T oznaczanych również jako: C282Y-p.Cys282Tyr, H63D- p.His63Asp i S65C- p.Ser65Cys

Badany materiał : wymaz policzkowy

Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych od otrzymania próbek.

Cena: 190,00 zł

IL28B (Polimorfizm Interleukiny 28B) IL28B (Polimorfizm Interleukiny 28B)

Badanie PCR IL28B - Polimorfizm genu Interleukiny 28B (jednoczesne badanie dwóch lokus rs12979860: C>T oraz rs8099917: T>G)


Program Wsparcia Leczenia Pacjentów z HCV

Materiał do badań: wymazy policzkowe lub krew EDTA

Czas wykonania badania: do 14 dni roboczych

Cena: 210,00 zł

CELIAKIA - nietolerancja glutenu HLA-DQ2/DQ8 CELIAKIA - nietolerancja glutenu HLA-DQ2/DQ8

Celiakia- nietolerancja glutenu:

- oznaczanie alleli genu HLA-DQ2 i/lub DQ8

Badany materiał: wymaz policzkowy

Czas realizacji badania: do 18 dni roboczych

Cena: 360,00 zł
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl